Analityka w branży odnawialnych źródeł energii

Analityka w branży odnawialnych źródeł energii

DIGITALIZACJA I AUTOMATYZACJA. BUSINESS INTELLIGENCE WSPIERA ROZWÓJ ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Odnawialne źródła energii wymagają odpowiedniego dobrania terenów pod poszczególne rozwiązania. Dla przykładu, odległość elektrowni wiatrowej nie może być mniejsza niż 500 metrów od najbliższego budynku mieszkalnego. Farmy fotowoltaiczne zajmują duże przestrzenie i muszą mieć zapewnioną odpowiednią ekspozycję na słońce. Kryteria i parametry powiązane z takimi wymaganiami nanoszone są na mapy, na których następnie w drodze odpowiednich analiz zaznaczane są rekomendowane obszary dla wybranych instalacji. Dzięki zastosowaniu narzędzi, które zostały stworzone żeby ułatwiać pracę z wieloma źródłami danych i automatyzować powtarzalne procesy, możemy ułatwić Ci pracę w związaną z analizą danych w branży OZE.

Pracujesz z danymi w branży odnawialnych źródłach energii? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe?
Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary gdzie możemy Cię wspomóc.

ZWIĘKSZAMY EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z ROZBUDOWĄ SIECI O NOWE LOKALIZACJE I PARTNERÓW

  Zanim przejdziemy do szerszego opisu, warto wspomnieć o tym, że wszystkie elementy o których piszemy poniżej, możemy Ci dostarczyć na dwa sposoby. W charakterze gotowych produktów lub w postaci narzędzi i wiedzy, które pozwolą Twojej firmie na całkowitą niezależność w tym obszarze.

  Pierwszym zastosowaniem, które ułatwia pracę i gromadzenie danych lokalizacyjnych, jest wprowadzenie galerii map cyfrowych, dzięki którym w łatwy sposób można określać optymalne rejony do potencjalnego rozwoju sieci. Co więcej, poprzez konfigurację odpowiedniego mechanizmu odświeżania danych, problem aktualizacji map i raportów zostaje rozwiązany poprzez natywne funkcje sytemu.

  Na jedną mapę cyfrową można nałożyć zarówno współrzędne geograficzne adresów domowych, jak i obszary Natura2000 czy np. mapy wiatrów lub natężeń słonecznych. Każde z rozwiązań może być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

  Nakładanie informacji na mapy może pomóc w szukaniu najlepszego miejsca na nowy sklep lub magazyn – na przykład poprzez dodawanie lokalizacji, które już są przez nas zagospodarowane i określanie obszarów, w których działania prowadzi konkurencja. Dzięki szerokim możliwościom modelowania danych, możemy je dla Ciebie zebrać i wzbogacić o dodatkowe informacje takie jak:

  🔸 wyznaczanie najbliższych punktów danego typu,

  🔸 zliczanie powierzchni obiektów na mapach,

  🔸 łączenie i rozdzielanie obiektów,

  🔸 tworzenie danych nakładających na mapę siatki z podziałem na kwadraty o wyznaczonym boku,

  🔸 i inne.

  POMAGAMY W ROZWIĄZANIU PROBLEMU MONITOROWANIA PRODUKCJI ENERGII I KONTROLI PRACY FIRMY 

  To, co kryje się pod nazwą odnawialnych źródeł energii to nie tylko poszukiwanie nowych miejsc do rozwoju sieci, ale również albo i przede wszystkim istniejąca infrastruktura. W firmach zajmujących się OZE mamy do czynienia z szeregiem potrzeb analitycznych, których specyfikę znamy z różnych obszarów budowy raportów biznesowych. Możemy tutaj wspomnieć choćby o:

  N
  Kontroli efektywności sieci przedstawicieli mających na celu pozyskiwanie nowych lokalizacji
  N
  Kontrolę i koordynację call center – telefoniczna obsługa klientów i pozyskiwanie nowych partnerów
  N
  Raportowanie pracy serwisantów
  N
  Raportowanie sprzedaży, realizacji celów i odpływu klientów / partnerów / pracowników (churn)
  N
  Monitorowanie pracy bieżącej infrastruktury:
  • Raportowanie błędów z maszyn
  • Awarie / przestoje
  • Pulpity monitorujące dane z rozmaitych czujników w całej sieci

  Dla tych i innych obszarów posiadamy szereg rozwiązań w postaci gotowych do zaadaptowania raportów i scenariuszy analitycznych. Poznając Twoje potrzeby i dane, którymi dysponujesz, przychodzimy do Ciebie z gotowymi rozwiązaniami dla poszczególnych obszarów biznesu.

  O SEKTORZE ENERGETYCZNYM W KILKU SŁOWACH

  Sektor energetyczny jest najsilniej powiązany z łagodzeniem zmian klimatu. Ta współzależność jest szeroko badana, w szczególności w odniesieniu do energii odnawialnej i kwestii zrównoważonego rozwoju. Organizacja Narodów Zjednoczonych, Unia Europejska i niemal wszystkie kraje na świecie deklarują poparcie dla realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju na rok 2030. Jednym z tych celów jest zapewnienie wszystkim dostępu do źródeł stabilnej, zrównoważonej i nowoczesnej energii po przystępnej cenie. Zadanie 7.2 w obrębie tego celu stanowi: Do 2030 roku znacząco zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii w globalnym miksie energetycznym. Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których poszczególne kraje szeroko wspierają rozwój OZE, a na arenie międzynarodowej opracowuje się liczne strategie i plany działania mające na celu ułatwienie realizacji tych działań.

  POZNAJ ZASTOSOWANIA, GOTOWE DO WDROŻENIA W TWOJEJ FIRMIE

  Sprawdź konkretne zastosowania, gdzie nasze wsparcie może przełożyć się na wymierne korzyści. Od 1999 roku dostarczamy organizacjom wiedzę i nowoczesne technologie, aby skutecznie podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o dane. Pomagamy we wszystkich aspektach pracy z narzędziami Business Intelligence tj. projektowanie struktur danych, szkolenia, warsztaty, doradztwo, zaawansowane programowanie i integracja.

  Raporty należności

  Raportowanie zobowiązań należności jest niezbędnym elementem kontroli płynności finansowej w firmie. W Tableau możesz kontrolować te należności na różnych poziomach.

  Dowiedz się więcej >>

  Raporty na posiedzenia zarządu

  Zbliża się posiedzenie zarządu, a Ty musisz przygotować raport? Proponujemy Ci wsparcie w zakresie budowy kompleksowej prezentacji danych dla bardzo wymagających użytkowników.

  Dowiedz się więcej >>

  Estymacja sprzedaży

  Niezależnie od wielkości firmy i profilu prowadzonej działalności, każdy kto poważnie podchodzi do biznesu, chciałby umieć przewidzieć przyszłość.

  Dowiedz się więcej >>

  Raporty BI w praktyce

  Czujesz się ograniczany przez Excel? Zobacz, jak w pełni wykorzystać wdrożony w firmie system Business Intelligence. Proponujemy wspólny przegląd potencjału, gotowego do wykorzystania od zaraz.

  Dowiedz się więcej >>

  Koszty pracy

  Zdobądź pełną kontrolę nad kosztami pracy w Twojej firmie, pozostań niezależny! Poznaj rzeczywiste koszty pracy – łatwo zauważysz, które kategorie generują największe wydatki, w dowolnym okresie, za który posiadasz dane. 

  Dowiedz się więcej >>

  Budżetowanie

  Budżetowanie to złożony proces, wymagający precyzyjnej analizy wielu czynników. Na ich podstawie możemy przyjąć takie założenia, które umożliwią celne planowanie i zminimalizują potrzeby wprowadzania korekt w ciągu roku. 

  Dowiedz się więcej >>

  i
  Obsługa wniosków

  Dowiedz się, które wnioski są problematyczne dla pracowników, a które dla klientów! Raportowanie wokół procesu obsługi wniosków pozwala na znaczną optymalizację pracy w tym obszarze, identyfikację tzw. wąskich gardeł i przyspieszenie procesu decyzyjnego. 

  Dowiedz się więcej >>

  Mierzenie skuteczności kampanii

  Mierzenie skuteczności kampanii to klucz do wzrostu wartości biznesowej marki. Możemy Ci w tym pomóc dzięki zaawansowanej analizie danych i analityce wizualnej. Zyskaj odpowiednią wiedzę, aby odnotować wzrost zaangażowania swoich klientów.

  Dowiedz się więcej >>

  Segmentacja klientów i targeting

  Segmentacja i targeting pomogą Ci zrozumieć zachowania oraz potrzeby klientów. Możesz przygotować lepsze kampanie, materiały, treści wysyłane e-mailem, będziesz mógł także lepiej przeszkolić przedstawicieli handlowych wiedząc, czego chce rynek. 

  Dowiedz się więcej >>

  Niestandardowe źródła danych w systemach BI

  Stworzymy dla Ciebie connector łączący dowolne REST API z Twoją platformą Business Intelligence. Specjalizujemy się m.in. w integrowaniu platform Business Intelligence z innymi systemami.

  Dowiedz się więcej >>

  Lojalność Klientów

  Pracujesz z danymi związanymi z lokajnością klienta? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe? Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary gdzie możemy Cię wspomóc.

  Dowiedz się więcej >>

  Prezentacja danych w czasie rzeczywistym

  Zbliża się posiedzenie zarządu, a Ty musisz przygotować raport? Proponujemy Ci wsparcie w zakresie budowy kompleksowej prezentacji danych dla bardzo wymagających użytkowników – budujemy statyczne raporty, bez marginesu na błąd.

  Dowiedz się więcej >>

  Raporty kierownik-zarząd

  Pracujesz z danymi, które raportujesz do zarządu? Sprawdź rozwiązanie, które odciąży Cię z części dotychczasowych zadań.

  Dowiedz się więcej >>