Analityka w branży finansowej

Analityka w branży finansowej

SPRAWNE RAPORTOWANIE DANYCH FINANSOWYCH KLUCZEM DO TRAFNYCH DECYZJI BIZNESOWYCH

Zajmujesz się tworzeniem produktów finansowych w oparciu o rozmaite dane Twojej organizacji lub jej klientów? A może raportujesz tego typu dane wewnątrz firmy? Jeśli przy udostępnianiu kolejnych sprawozdań towarzyszy Ci niepokój spowodowany brakiem pewności czy wszystkie dane zostały uwzględnione w modelu z którego korzystałeś, to jednym z Twoich dzisiejszych sukcesów z pewnością będzie to, że trafiłeś na nasza stronę. Pomożemy Ci stworzyć i zautomatyzować proces pozyskiwania, integrowania i raportowania danych, wykorzystując sprawdzone i bezpieczne technologie Business Intelligence.

Pracujesz z danymi w branży finansowej? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe?
Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary gdzie możemy Cię wspomóc.

BIZNESOWO ZMIERZASZ NA SZCZYT ALE TWOJA ANALITYKA DANYCH DALEJ JEST W LESIE?

  Doskonale znamy scenariusz, w którym ambitne firmy i ich pracownicy robią rzeczy wielkie. Tworzą fantastyczne produkty oraz usługi i nieprzerwanie stawiają na rozwój. Jednak jednym z najczęściej spotykanych hamulców rozwoju jest to, że analityka danych nie nadąża za tempem zmian, widocznych w innych obszarach działalności firmy.

  Pomagamy naszym Klientom w transformacji w zakresie analityki i raportowania danych. Wyposażymy Ciebie i Twoją firmę w niezbędne procesy i narzędzia potrzebne do tworzenia analiz finansowych. Zadbamy również o odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie środowiska tak, abyś mógł bez obaw korzystać z produktów, które sprawią, że każdą decyzję będziesz podejmował na podstawie danych a nie na podstawie emocji. W ramach prac procesowo-produktowych zapewniamy m. in.:

   

  • przygotowanie i automatyzację procesów pozyskiwania danych,
  • integrację i przygotowanie do raportowania danych z różnych źródeł (np. wewnątrz organizacji i od zewnętrznych dostawców),
  • budowę bazy danych zgodnej z wymaganymi standardami bezpieczeństwa,
  • zarządzanie uprawnieniami dostępu i przeszkolenie Twoich administratorów,
  • modelowanie danych pod konkretne raporty.
   BEZPIECZEŃSTWO PRACY, WZROST EFEKTYWNOŚCI I POZYTYWNY WIZERUNEK W OCZACH KLIENTÓW
   N
   Szybkie i trafne podejmowanie decyzji na podstawie czytelnych oraz aktualnych raportów finansowych

   Współpracując z Klientami, wspieramy zespoły analityków w tworzeniu raportów finansowych lub na podstawie udostępnionych danych dostarczamy gotowe sprawozdania. W charakterze przykładu wymienimy 3 najpopularniejsze, które są przejrzystą alternatywą dla zestawień, znanych ze sprawozdań finansowych:

   • Bilans, jako klarowny przegląd majątku przedsiębiorstwa, a także jego aktywów i pasywów oraz źródeł finansowania,
   • Szczegółowy raport zysków i strat, który umożliwi Ci pełny przegląd wszelkich parametrów finansowych na każdym etapie analizowania przepływów pieniężnych. Od całkowitej wartości sprzedaży, przez koszty, marżę brutto, OPEX, opodatkowanie i wiele innych, aż po dochód i marżę netto,
   • Czytelny raport Cash Flow. Nieodłączny składnik sprawozdania finansowego, który podobnie jak inne nasze produkty będziesz mógł wykorzystywać w swojej codziennej pracy. Do praktycznie każdego wykresu zawartego w każdym naszym raporcie możemy dodać elementy pozwalające uzyskać odpowiedź na pytanie „Co by było, gdyby wybrane parametry zmieniły się o określoną wartość” (analiza What If?).
   N
   Perfekcyjny wizerunek i poczucie bezpieczeństwa są podstawą zaufania klientów

   Jeśli zajmujesz się budową analiz finansowych dla klientów zewnętrznych to z pewnością nie raz stanąłeś przed wyzwaniem bezpiecznego przechowywania danych i udostępniania gotowych raportów ich odbiorcom. Z wykorzystaniem narzędzi z obszaru Business Intelligence, chmur danych i/lub tradycyjnych technologii serwerowych i bazodanowych stworzymy Twoją galerię raportów z bezpiecznym oraz łatwym w obsłudze systemem zarządzania dostępem użytkowników. Z perspektywy Twoich klientów, każdy z nich będzie miał swoją własną galerię w Twoim środowisku. Zyskasz nie tylko niezbędną kontrolę, ale również bardzo pozytywnie podbudujesz swój wizerunek utwierdzając klientów w przekonaniu, że ich dane są u Ciebie bezpieczne. 

   N
   „Jedno źródło prawdy” ma sens wtedy, kiedy potrafimy umiejscowić jego aktualność w czasie

   Gdy Twoja praca polega na budowie i utrzymywaniu procesów analitycznych, które są zależne od różnego rodzaju zmiennych, parametrów i czynników zewnętrznych powinieneś móc korzystać z rozwiązania, dającego możliwość:

   • Łatwego i szybkiego wprowadzania zmian w modelu analitycznym,
   • Wersjonowania modeli, tak, żeby w razie potrzeby móc odtworzyć logikę na podstawie której tworzyłeś wcześniejsze analizy.

   Jest to niezwykle istotne przy analizach takich jak ocena zdolności kredytowej, gdzie różnego rodzaju parametry mogą mieć wpływ na ich wynik. Dlatego przygotowując podobne rozwiązania mamy na uwadze to, że jako „źródło prawdy” rozumiemy zarówno dane wsadowe, jak i logikę całego raportu wersjonowaną dla określonych punktów w czasie.

   Od wielu lat jesteśmy partnerem technologicznym i handlowym producentów oprogramowania, służącego do graficznego modelowania procesów analitycznych, ETL, Data Science czy Machine Learning. Bazując na naszym doświadczeniu, dostarczymy Ci narzędzia, które pozwolą wykryć i wyeliminować duplikowanie pracy oraz przyspieszyć projektowanie i modyfikowanie modeli analitycznych. Wszystko po to, żeby „Jedno źródło prawdy” było jedno dla wszystkich a swoja aktualnością rezonowało z czasem rzeczywistym.

   N
   Samo przeglądanie raportów to błąd w sztuce. Zaangażuj swój zespół do pracy na żywych danych

   W kontekście narzędzi Business Intelligence warto pamiętać o tym, że nie każda interakcja analityka z danymi musi mieć na celu budowę raportu, który zostanie udostępniony szerokiej grupie odbiorców. W kontekście BI mówimy o narzędziach doskonałych do codziennego – mówiąc kolokwialnie – grzebania w danych ad-hoc, w poszukiwaniu odpowiedzi na pojawiające się pytania. Może to być również chęć weryfikacji, czy zakładany scenariusz raportowy ma szansę powodzenia czy też nie. Jeśli po zbudowaniu kilku wykresów zyskamy pogląd na to, że obrana droga nie jest właściwa i powinniśmy poszukać innej, to z całą śmiałością możemy powiedzieć, że narzędzie BI spełniło swoją rolę. A powód jest prosty – w graficznym interfejsie, korzystając z metody pracy „przeciągnij i upuść” takiej weryfikacji możemy dokonać niejednokrotnie w klika minut, w przeciwieństwie do potrzeby zaplanowania takiej pracy na godziny lub dni z wykorzystaniem tradycyjnych metod dostępnych dla wąskiego grona specjalistów.

   POZNAJ ZASTOSOWANIA, GOTOWE DO WDROŻENIA W TWOJEJ FIRMIE

   Sprawdź konkretne zastosowania, gdzie nasze wsparcie może przełożyć się na wymierne korzyści. Od 1999 roku dostarczamy organizacjom wiedzę i nowoczesne technologie, aby skutecznie podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o dane. Pomagamy we wszystkich aspektach pracy z narzędziami Business Intelligence tj. projektowanie struktur danych, szkolenia, warsztaty, doradztwo, zaawansowane programowanie i integracja.

   Estymacja sprzedaży

   Niezależnie od wielkości firmy i profilu prowadzonej działalności, każdy kto poważnie podchodzi do biznesu, chciałby umieć przewidzieć przyszłość.

   Dowiedz się więcej >>

   Raporty na posiedzenia zarządu

   Zbliża się posiedzenie zarządu, a Ty musisz przygotować raport? Proponujemy Ci wsparcie w zakresie budowy kompleksowej prezentacji danych dla bardzo wymagających użytkowników.

   Dowiedz się więcej >>

   Raporty kierownik-zarząd

   Pracujesz z danymi, które raportujesz do zarządu? Sprawdź rozwiązanie, które odciąży Cię z części dotychczasowych zadań.

   Dowiedz się więcej >>

   Raporty należności

   Raportowanie zobowiązań należności jest niezbędnym elementem kontroli płynności finansowej w firmie. W Tableau możesz kontrolować te należności na różnych poziomach.

   Dowiedz się więcej >>

   Lojalność Klientów

   Pracujesz z danymi związanymi z lokajnością klienta? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe? Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary gdzie możemy Cię wspomóc.

   Dowiedz się więcej >>

   Raporty BI w praktyce

   Czujesz się ograniczany przez Excel? Zobacz, jak w pełni wykorzystać wdrożony w firmie system Business Intelligence. Proponujemy wspólny przegląd potencjału, gotowego do wykorzystania od zaraz.

   Dowiedz się więcej >>

   Niestandardowe źródła danych w systemach BI

   Stworzymy dla Ciebie connector łączący dowolne REST API z Twoją platformą Business Intelligence. Specjalizujemy się m.in. w integrowaniu platform Business Intelligence z innymi systemami.

   Dowiedz się więcej >>

   Koszty pracy

   Zdobądź pełną kontrolę nad kosztami pracy w Twojej firmie, pozostań niezależny! Poznaj rzeczywiste koszty pracy – łatwo zauważysz, które kategorie generują największe wydatki, w dowolnym okresie, za który posiadasz dane. 

   Dowiedz się więcej >>

   Budżetowanie

   Budżetowanie to złożony proces, wymagający precyzyjnej analizy wielu czynników. Na ich podstawie możemy przyjąć takie założenia, które umożliwią celne planowanie i zminimalizują potrzeby wprowadzania korekt w ciągu roku. 

   Dowiedz się więcej >>

   i
   Obsługa wniosków

   Dowiedz się, które wnioski są problematyczne dla pracowników, a które dla klientów! Raportowanie wokół procesu obsługi wniosków pozwala na znaczną optymalizację pracy w tym obszarze, identyfikację tzw. wąskich gardeł i przyspieszenie procesu decyzyjnego. 

   Dowiedz się więcej >>

   Mierzenie skuteczności kampanii

   Mierzenie skuteczności kampanii to klucz do wzrostu wartości biznesowej marki. Możemy Ci w tym pomóc dzięki zaawansowanej analizie danych i analityce wizualnej. Zyskaj odpowiednią wiedzę, aby odnotować wzrost zaangażowania swoich klientów.

   Dowiedz się więcej >>

   Segmentacja klientów i targeting

   Segmentacja i targeting pomogą Ci zrozumieć zachowania oraz potrzeby klientów. Możesz przygotować lepsze kampanie, materiały, treści wysyłane e-mailem, będziesz mógł także lepiej przeszkolić przedstawicieli handlowych wiedząc, czego chce rynek. 

   Dowiedz się więcej >>

   Prezentacja danych w czasie rzeczywistym

   Zbliża się posiedzenie zarządu, a Ty musisz przygotować raport? Proponujemy Ci wsparcie w zakresie budowy kompleksowej prezentacji danych dla bardzo wymagających użytkowników – budujemy statyczne raporty, bez marginesu na błąd.

   Dowiedz się więcej >>