Microsoft Power BI

Skuteczne wykorzystanie systemu BI od Microsoft dla managerów projektów opartych o Power BI

 • Wdrożyłeś Microsoft Power BI i chcesz w pełni wykorzystać jego możliwości?
 • Odkryłeś, że w pakiecie narzędzi od Microsoft, które posiadasz jest Power BI i chciałbyś zacząć w nim pracować?
 • Brakuje Ci wiedzy technicznej jak efektywnie skonfigurować środowisko?
 • A może wiesz już to wszystko i masz wizję pokrycia raportowaniem wszystkich obszarów swojej organizacji?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapoznaj się z naszą propozycją Body Leasingu i kompleksowego wsparcia w efektywnym kosztowo wykorzystaniu systemu Power BI.

Power BI – Body Leasing

Wynajem doświadczonych konsultantów, to gwarancja realizacji twojego projektu od podstaw lub doprowadzenia rozpoczętych prac do końca. Kiedy najbardziej liczy się czas, nie musisz się angażować w rekrutację, szkolenia, czy certyfikację. Z naszym zespołem czas gra na twoją korzyść. W dziale konsultantów Astrafox znajdziesz wykwalifikowanych, certyfikowanych ekspertów Power BI z bogatym doświadczeniem biznesowym w pracy z tym narzędziem. Poza umiejętnościami technicznymi dysponują również:

 • Wiedzą tematyczną z wielu sektorów, m. in. FMCG, finanse, motoryzacja czy farmacja.
 • Wiedzą operacyjną w zakresie narzędzi BI (np. związaną z migracją z innej platformy BI do Power BI).
 • Wiedzą związaną ze współpracą z organizacjami z sektora publicznego.

Zapewniamy elastyczny i bezpieczny model współpracy. Posiadamy certyfikat potwierdzający, że System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w Astrafox jest zgodny z normą ISO/IEC 2701:2013.

Zastanawiasz jak Power BI wygląda w zestawieniu z innymi narzędziami? Zapoznaj się wyjątkowym porównaniem!

Efektywna praca w Power BI

Doświadczenia naszych Klientów

Przy wdrażaniu nowego rozwiązania analitycznego kluczowe znaczenie mają trzy czynniki. Poza dwiema oczywistymi kwestiami czyli ceną i jakością, z doświadczenia naszych Klientów wynika, że trzecim filarem gwarantującym stabilność całego projektu jest godny zaufania partner technologiczny.

Rozmaite organizacje trafiały do nas na różnych etapach swojej przygody z nowymi technologiami. Jeśli poszukiwały pomocy w podniesieniu projektu i doprowadzeniu go do końca, to zazwyczaj powodem wcześniejszych niepowodzeń był brak właściwego przygotowania na początkowych etapach prac. Mając odpowiednią wiedzę oraz narzędzia pomagamy naszym Klientom oszacować koszty, zabezpieczyć i rozwinąć odpowiednie kompetencje oraz wesprzeć bardzo istotne zarządzanie zmianą w organizacji.

banery data science

3 najważniejsze usługi w zakresie Power BI

Power BI – warsztaty z wizualizacji danych

Niemal każda osoba porównująca ze sobą Excela i Power BI zauważy oczywistą różnicę w podejściu do analizowania danych. Power BI oferuje szeroki wachlarz wizualizacji. To właśnie one są podstawą transferu wiedzy między analitykiem a odbiorcą biznesowym. Nawet jeśli ktoś tworzył wcześniej w Excelu raporty na wzór interaktywnych dashboardów, to poznanie zasad efektywnej komunikacji wizualnej z perspektywy Power BI ma ogromne znaczenie. Wszak celem przygotowania dashboardu nie jest tylko to, żeby był perfekcyjny technicznie, ale również to żeby niósł ze sobą czytelną i zrozumiałą informację.

W Astrafox wierzymy, że dobry trener to taki, który ma doświadczenie praktyczne w pracy z narzędziem. Z tego względu wszyscy szkoleniowcy współdzielą swój czas pracy między prowadzenie szkoleń a prace projektowe. Dlatego Waszym dedykowanym konsultantem może być osoba, która wcześniej szkoliła Twój zespół, poznała ludzi oraz kontekst biznesowy ich pracy.

Konsultacje Power BI

Jeśli Twój zespół ma odpowiednie kompetencje, ale potrzebuje pomocy we wdrażaniu ich w praktyce, to odpowiednią formą wsparcia będzie współpraca z naszymi konsultantami przy prowadzonych projektach. Zakres konsultacji jest elastyczny i dostosowany do Waszych potrzeb. Przykładowo, może to być:

 • Kompleksowa budowa raportu wraz z warsztatami, na których przekazujemy wiedzę o tym jak został stworzony wraz z dokumentacją.
 • W przypadku budowy raportów przez Twój zespół, sesje consultingowe raz na kilka dni wraz z recenzją wykonanej pracy i doradztwem w zakresie kolejnych kroków.
 • Warsztaty koncepcyjne skupione w obszarze komunikacji wizualnej i dobrania odpowiednich form wizualizacji do prezentowanych danych z uwzględnieniem specyfiki wymaganych wskaźników.
 • Dedykowane sesje pytań i odpowiedzi.

Szkolenia techniczne analityków Power BI

Jednym z częściej powtarzających się na tym etapie błędów, jest ocena kompetencji twórców raportów na podstawie ich dotychczasowej pracy w Excelu. Duży bagaż doświadczeń to również pewne przyzwyczajenia, które warto odpowiednio ukierunkować. Dlatego istotnym krokiem na początkowym etapie pracy jest odpowiednie przeszkolenie Twoich analityków.

Z doświadczeń naszych i naszych Klientów wynika, że podstawowe szkolenie analityków z dużym backgroundem excelowym pomaga im rozgraniczyć dotychczasowe przyzwyczajenia od nowej technologii. Dzięki temu z dnia na dzień efektywniej wykorzystują posiadaną wiedzę tam, gdzie jest ona przydatna i unikają utrwalania schematów pracy nieoptymalnych dla nowego rozwiązania.

Dlaczego Power BI?

Power BI to narzędzie, które plasuje się w czołówce systemów służących do raportowania i wizualizacji danych. Swoją popularność zdobywa między innymi dzięki temu, że firmy zarządzające danymi w oparciu o technologie Microsoft (np. Azure czy SQL Server) uważają go za naturalny, kolejny krok w kierunku pozyskiwania istotnych biznesowo informacji i prezentowania ich szerokiej grupie odbiorców.

Oczywiście perspektywa pracy na narzędziach spod jednego szyldu i jej techniczny wymiar nie są jedynymi powodami rosnącego zainteresowania produktem. Nie bez znaczenia jest stosunek twórców raportów do aplikacji, w których przyjdzie im w przyszłości pracować. Analitycy z dużym stażem pracy w Excelu, myśląc o narzędziu BI również często rozpoczynają swoje poszukiwania w stajni producenta, do którego rozwiązań jest im kompetencyjnie najbliżej.

Power BI oferuje szeroką paletę wizualizacji danych, które można ze sobą łączyć na interaktywnych dashboardach. Raporty powstają z wykorzystaniem danych z praktycznie dowolnych źródeł. Za łączenie, modelowanie i transformacje danych odpowiadają dwa znane również z Excela komponenty: Power Query oraz Power Pivot. Power BI jest coraz ściślej integrowany z obecnymi już na rynku narzędziami Microsoftu, również tymi ze środowiska Azure. Z istotnych nowości w obszarze wsparcia modelowania danych na uwagę zasługuje wdrożenie możliwości budowy Power BI Datamarts w usłudze Azure Synapse.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zamów darmową konsultację!

Skontaktuj się