Analityka w branży logistycznej

Analityka w branży logistycznej

Szybsza i świadoma budowa procesów logistycznych, na podstawie aktualnych danych

Chcąc utrzymać w porządku opisy naszych doświadczeń w tworzeniu rozwiązań analitycznych na naszej stronie WWW, podjęliśmy decyzję, o prostym podziale: na branże i na obszary biznesowe. Są jednak takie dziedziny, które poprzez swoją kompleksowość kwalifikują się zarówno jako branża, jako departament w organizacji czy obszar działania wyspecjalizowanych zespołów. Jedną z takich dziedzin jest logistyka. Nasze doświadczenia z klientami potwierdzają, że zapotrzebowanie na analizę danych i poszukiwanie odpowiedzi na istotne biznesowo pytania korespondujące z tym obszarem, mogą przyjść z najmniej oczekiwanych kierunków.

Pracujesz z danymi w branży logistycznej? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe?
Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary gdzie możemy Cię wspomóc.

Te narzędzia ułatwią Ci zarządzanie jakością i kosztami w procesie logistycznym

Wszystko to, co początkowo, na etapie planowania raportów wydaje się być próbą nieudolnego łączenia kropek, po zasileniu danymi i stworzeniu warstwy wizualnej tworzy spójną logiczną całość. To bez wątpienia główny czynnik, który przez lata budował w nas pasję pracy dla klientów, którzy potrzebowali wsparcia w tej materii. Ale czym byłaby pasja, bez satysfakcji? Satysfakcja przychodzi wtedy, kiedy po oddaniu klientowi gotowego produktu, zbieramy feedback mówiący o tym, że stworzyliśmy narzędzie, które wniosło realną wartość i podniosło standard pracy w firmie lub dziale.

Z przykładów naszych realizacji warto wymienić choćby:

🔸 Bazujący na mapie Europy kalkulator frachtu.

🔸 Zestaw dashboardów wspierający sortowanie przesyłek.

🔸 Cykliczne raporty skuteczności doręczeń w pierwszym i drugim terminie dla nadawcy masowego.

🔸 Wiele innych.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zbieraniu, modelowaniu lub raportowaniu danych z obszaru logistyki, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązania, a Ty już niedługo zapomnisz o szukaniu potrzebnych informacji w niekończących się tabelach.

Poznaj zastosowania, gotowe do wdrożenia w Twojej firmie

Sprawdź konkretne zastosowania, gdzie nasze wsparcie może przełożyć się na wymierne korzyści. Od 1999 roku dostarczamy organizacjom wiedzę i nowoczesne technologie, aby skutecznie podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o dane. Pomagamy we wszystkich aspektach pracy z narzędziami Business Intelligence tj. projektowanie struktur danych, szkolenia, warsztaty, doradztwo, zaawansowane programowanie i integracja.

Sortowanie przesyłek

Stale rozwijający się rynek e-commerce stymuluje wzrost potrzeb klientów na szybkie wysyłanie dużej ilości paczek. Rosną również oczekiwania związane ze skutecznością doręczania.

Dowiedz się więcej >>

Estymacja sprzedaży

Niezależnie od wielkości firmy i profilu prowadzonej działalności, każdy kto poważnie podchodzi do biznesu, chciałby umieć przewidzieć przyszłość.

Dowiedz się więcej >>

Helpdesk IT

Kompleksowe raportowanie efektywności pracy w obszarze działów wsparcia technicznego to przestrzeń analityczna, którą budowaliśmy dla jednego z naszych Klientów z branży logistycznej.

Dowiedz się więcej >>

Łańcuch dostaw

Poznaj rozwiązanie dla wszystkich ogniw łańcucha dostaw! Jesteś dostawcą, odbiorcą, pośrednikiem, a może spełniasz kilka z tych ról jednocześnie? Wdrożenie Business Intelligence sprawdzi się w każdym scenariuszu.

Dowiedz się więcej >>

Lojalność Klientów

Pracujesz z danymi związanymi z lokajnością klienta? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe? Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary gdzie możemy Cię wspomóc.

Dowiedz się więcej >>

Raporty BI w praktyce

Czujesz się ograniczany przez Excel? Zobacz, jak w pełni wykorzystać wdrożony w firmie system Business Intelligence. Proponujemy wspólny przegląd potencjału, gotowego do wykorzystania od zaraz.

Dowiedz się więcej >>

Raporty należności

Raportowanie zobowiązań należności jest niezbędnym elementem kontroli płynności finansowej w firmie. W Tableau możesz kontrolować te należności na różnych poziomach.

Dowiedz się więcej >>

Raporty kierownik-zarząd

Pracujesz z danymi, które raportujesz do zarządu? Sprawdź rozwiązanie, które odciąży Cię z części dotychczasowych zadań.

Dowiedz się więcej >>

Raporty na posiedzenia zarządu

Zbliża się posiedzenie zarządu, a Ty musisz przygotować raport? Proponujemy Ci wsparcie w zakresie budowy kompleksowej prezentacji danych dla bardzo wymagających użytkowników.

Dowiedz się więcej >>

Koszty pracy

Zdobądź pełną kontrolę nad kosztami pracy w Twojej firmie, pozostań niezależny! Poznaj rzeczywiste koszty pracy – łatwo zauważysz, które kategorie generują największe wydatki, w dowolnym okresie, za który posiadasz dane. 

Dowiedz się więcej >>

Budżetowanie

Budżetowanie to złożony proces, wymagający precyzyjnej analizy wielu czynników. Na ich podstawie możemy przyjąć takie założenia, które umożliwią celne planowanie i zminimalizują potrzeby wprowadzania korekt w ciągu roku. 

Dowiedz się więcej >>

Niestandardowe źródła danych w systemach BI

Stworzymy dla Ciebie connector łączący dowolne REST API z Twoją platformą Business Intelligence. Specjalizujemy się m.in. w integrowaniu platform Business Intelligence z innymi systemami.

Dowiedz się więcej >>

Segmentacja klientów i targeting

Segmentacja i targeting pomogą Ci zrozumieć zachowania oraz potrzeby klientów. Możesz przygotować lepsze kampanie, materiały, treści wysyłane e-mailem, będziesz mógł także lepiej przeszkolić przedstawicieli handlowych wiedząc, czego chce rynek. 

Dowiedz się więcej >>

Mierzenie skuteczności kampanii

Mierzenie skuteczności kampanii to klucz do wzrostu wartości biznesowej marki. Możemy Ci w tym pomóc dzięki zaawansowanej analizie danych i analityce wizualnej. Zyskaj odpowiednią wiedzę, aby odnotować wzrost zaangażowania swoich klientów.

Dowiedz się więcej >>

i
Obsługa wniosków

Dowiedz się, które wnioski są problematyczne dla pracowników, a które dla klientów! Raportowanie wokół procesu obsługi wniosków pozwala na znaczną optymalizację pracy w tym obszarze, identyfikację tzw. wąskich gardeł i przyspieszenie procesu decyzyjnego. 

Dowiedz się więcej >>

Dystrybucja numeryczna

Dystrybucja numeryczna jest jednym z podstawowych parametrów kalkulowanych. Wskaźnik ten informuje, w jakiej liczbie sklepów dostępny jest nasz produkt. Celem raportu jest prezentacja struktury dystrybucyjnej dla poszczególnych sieci sklepów regionalnych.

Dowiedz się więcej >>

Prezentacja danych w czasie rzeczywistym

Zbliża się posiedzenie zarządu, a Ty musisz przygotować raport? Proponujemy Ci wsparcie w zakresie budowy kompleksowej prezentacji danych dla wymagających użytkowników – budujemy statyczne raporty, bez marginesu na błąd.

Dowiedz się więcej >>

Kontrola produkcji

Koordynując proces produkcji istotny jest każdy krok, zaczynając od zakupu surowców, kończąc na sprzedaży gotowych produktów. Zarządzaj całym procesem sprawnie dzięki spersonalizowanym raportom! Kontroluj wydajność maszyn i pracowników.

Dowiedz się więcej >>

k
Analiza kosztów

Postaw na skuteczną analizę kosztów, dzięki której będziesz mógł ocenić obecny poziom zarządzania wydatkami oraz zaplanować przyszłe. Dzięki temu zaprojektujesz budżet w perspektywie długookresowej tak, by Twoja firma osiągała jak najwyższy zysk. 

Dowiedz się więcej >>