Webinaria

Webinaria Tableau i Alteryx

W Astrafox stawiamy na dzielenie się wiedzą i chcemy zarażać innych naszym zamiłowaniem do świata analityki wizualnej i Data Science. Poniżej znajdziesz listę nadchodzących webinariów i wszystkie nasze nagrania udostępnione w wersji na żądanie. 

 

Nadchodzące webinaria

Czy można wizualizować dane finansowe?

25 września | 13:00 | Michał Maliszewski

Podczas webinarium zobaczysz, jak dzięki Tableau możesz wizualizować nawet najbardziej skomplikowane dane finansowe, jak tworzyć odpowiednie KPI i budować czytelne raporty finansowe.

Finanse & Controlling: jak ogarnąć chaos w danych?

9 października | 13:00 | Piotr Reszka

Podczas webinarium dowiesz się jak podłączyć się do wielu źródeł danych, przygotować, zwalidować dane, zautomatyzować proces, tworzyć analizy ad hoc, przygotować dashboardy controllingowe, odpowiadać na pytania do danych, wykryć anomalie i pokazać je na wizualizacji, dzielić się wynikami w bezpieczny sposób i pracować zgodnie z data governance w organizacji.

Webinaria dla stojących przed wyborem rozwiązania BI

Jak zacząć pracę z analityką wizualną i Tableau?

Sebastian Wareluk | Tableau

Dowiedz się, jak w prosty sposób tworzyć atrakcyjne wizualizacje danych oraz ciekawe i wartościowe raporty, które na bieżąco mogą wspierać procesy decyzyjne w Twojej firmie. Dodatkowo zobacz, jak zacząć pracę w środowisku Tableau oraz zobaczysz wykorzystanie kilku najnowszych funkcji aplikacji, wchodzących w skład całego pakietu.

KPI – kilka słów o projektowaniu i prezentacji wskaźników w raportach

Piotr Adamczyk | Tableau

Prezentacja kluczowych wskaźników w raporcie to już końcówka drogi. Podczas tego webinarium zastanowimy się, na co zwracać uwagę projektując nowe KPI, modyfikując stare oraz jak interpretować ich wskazania. Gdzie szukać przyczyn ich dobrych lub złych poziomów? Pokażemy również sposoby ich prezentacji w Tableau.

Recepta na idealną analizę. Jak przygotować dane?

Piotr Reszka, Anna Gniadek | Tableau

Jakie trudności niesie za sobą proces przygotowania danych do analizy oraz jak sobie z nimi poradzić? Podczas naszego webinarium postaramy się odpowiedzieć na te pytania, dodatkowo poznasz sposoby na eliminację błędów w analizie, a na finiszu pokażemy Ci w jaki sposób możesz postawiać swoje pierwsze kroki w Tableau Prep.

Pogromcy pie-chartów. Jak nie dać się wciągnąć w czarną dziurę złych wizualizacji?

Michał Maliszewski | Tableau

Podczas webinarium dowiesz się: których wizualizacji będziesz z pewnością starać się unikać, jakie są najlepsze sposoby wizualizacji dla różnych typów danych, jak pozbyć się złych wizualizacji przy pomocy Tableau.

Anna Gniadek | Tableau

Podczas webinarium poznasz definicję Tableau Embedding. Dowiesz się także: czy Twoja firma może zacząć monetyzować dane, jakie korzyści płyną z monetyzowania danych ico może blokować Cię podczas tego procesu. W czasie tej sesji pokażę Ci dwa warianty osadzania danych oraz zaprezentuję model licencyjny Tableau Embedding.

Sebastian Wareluk | Tableau

Zobacz jak wygląda budowanie cyklicznych raportów w Tableau i w jaki sposób zautomatyzować ich udostępnianie. Zobacz również, jak szybko będziesz mógł zapomnieć o codziennym rozsyłaniu raportów mailem, wykorzystując przejrzystą galerię raportów Tableau Server.

Michał Maliszewski | Tableau

Dowiesz się, jak prosto możemy zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi dzięki interaktywnym wizualizacjom danych. Poznaj podstawy wizualizacji danych, dowiedz się, jak wyglądają najlepsze praktyki wizualizacji danych, a także przekonaj się, jak w prosty sposób dzielić się bezpiecznie raportami w Twojej organizacji.

Ewa Łapińska | Tableau

Podczas webinarium dowiesz się jakich narzędzi Tableau powinieneś skorzystać, jakich licencji potrzebujesz i ile one kosztują, jak odbiorcy raportów mogą korzystać z raportów i co mogą z nimi robić, jak ustawić alerty, subskrypcje na raportach, jak je edytować i jak nimi zarządzać, a także jak bezpiecznie dzielić się danymi w organizacji.

Sebastian Wareluk | Tableau

Na webinarium pokażemy Wam, jak zbudować w Tableau kreatywne wizualizacje takie jak funnel chart, world cloud, treemap bars, i wiele, wiele innych.

Sebastian Wareluk | Tableau

Chcesz zacząć efektywniej pracować z danymi? Zobacz, jakie możliwości daje połączenie Tableau Prep, Tableau Desktop i Tableau Server i dowiedz się, jak dzięki nim wykorzystasz pełen potencjał danych w Twojej firmie.

Piotr Reszka | Tableau

Dołącz do naszego webinarium i poznaj ciekawostki, które skrywają dane LEGO i przy okazji zobacz, jak tworzyć interesujące wizualizacje i raporty w Tableau.

Sebastian Wareluk | Tableau

Dowiedz się na co zwrócić uwagę na początku swojej pracy z danymi i jak w prosty sposób przygotować wartościowy dashboard. Poznaj Tableau – najlepsze narzędzie do kompleksowej analizy i wizualizacji danych.

Michał Maliszewski | Tableau

Dane mówią, co się dzieje. Historie mówią, dlaczego ma to znaczenie. Zobacz w jaki sposób opowiadać historie przy pomocy danych w Tableau, używając funkcjonalności narzędzia.

Tworzenie raportu sprzedażowego w 20 minut – jakie pytania należy zadawać Twoim danym?

Izabela Trojan | Tableau

Dowiedz się, jak samodzielnie zacząć budować raporty analityczne i jakie pytania zadawać Twoim danym korzystając z łatwego w użyciu narzędzia Business Intelligence.

Prawdziwa wartość analityki wizualnej: tabele tekstowe vs. wizualizacje

Michał Maliszewski | Tableau

Podczas webinarium pokażemy, jak wyjść z utartych schematów i cieszyć się z wartości dodanej, którą daje prawdziwa wizualizacja danych przy użyciu Tableau.

Piękna sztuka wizualizacja danych w Tableau

Piotr Adamczyk | Tableau

Jeżeli zdarza Ci się, że brakuje Ci pomysłów na ciekawe formy wizualizacji danych, nie chcesz budować kolejnego wykresu słupkowego i zastanawiasz się, czym można zastąpić rozwijane pola filtrów, to zapraszamy do obejrzenia naszego webinarium.

Od Excela do Tableau – jak przestać rzeźbić i zacząć malować?

Michał Maliszewski | Tableau

Najlepsze decyzje podejmowane są w oparciu o dane. Zobacz, jak w prosty sposób możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi dzięki interaktywnym wizualizacjom w Tableau.

Rozpocznij pracę z Tableau – wprowadzenie

Sebastian Wareluk | Tableau

Webinarium przeznaczone jest dla każdego, kto chce spojrzeć na biznes z perspektywy danych. Dla twórców raportów, analityków biznesowych i managementu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania BI

Izabela Trojan | Tableau

Dowiedz się, jak dobrze zaplanować proces wyboru systemu do Twojej firmy, dokonamy przeglądu rozwiązań BI dostępnych na rynku, pokażemy mały wycinek możliwości Tableau i podzielimy się wiedzą na temat wdrożeń.

Dlaczego większość analityków wybiera Tableau?

Ewa Łapińska | Tableau

Dowiedz się, jak analizować dane, by oszczędzić czas i uniknąć pomyłek, oraz w jaki sposób wykorzystać pełen potencjał rozwiązań Business Intelligence.

Przygotowanie danych w Tableau

Michał Maliszewski | Tableau

Dowiedz się, jak przebiega proces podłączenia i przygotowania danych w Tableau. Sprawdź, jak zapewnić sobie automatyzację procesów.

Visual Analytics Best Practice – czyli jak skutecznie wizualizować dane

Ewa Łapińska | Tableau

Poznaj kilka prostych technik wizualizacji, które pozwolą Ci stać się jeszcze bardziej efektywnym w analizie danych.

Webinaria dla korzystających z Tableau

Anna Rossudowska | Tableau

Niedawno ukazała się nowa wersja Tableau 2019.1, a w niej cała masa nowych funkcjonalności, które odmienią Twoją dotychczasową pracę z Tableau, a wśród nich: Tableau Prep Conductor, Ask Data, odświeżone Tableau Mobile oraz inne usprawnienia.

Wstęp do analiz ‘What-if’ w Tableau

Sebastian Wareluk | Tableau

Poznaj wachlarz możliwości interakcji z danymi, które dzięki zastosowaniu dynamicznych parametrów dają nam szybką informację o tym, jaki wpływ mają zmiany wybranego parametru na nasze ogólne wyniki.

Tableau Prep

Piotr Reszka | Tableau

Przedstawiamy Tableau Prep, innowacyjne narzędzie do przygotowania danych dostępne w ramach licencji Tableau Desktop, które zrewolucjonizuje świat analityki.

Business Intelligence w zasięgu ręki: wizualizacja danych na mapach

Sebastian Wareluk | Tableau

Wykorzystaj mapy, które w znacznym stopniu przyczynią się do stworzenia raportów bardziej czytelnych, bogatszych w informacje, łatwiejszych do zrozumienia i bardziej użytecznych przy podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

Magia wizualizacji bez kalkulacji w Tableau

Sebastian Wareluk | Tableau

Poznasz wykresy tj: Lolipop Chart, Donut Chart, Treemap i Chmura Tagów. Opanuj sztukę poprawnej wizualizacji danych i twórz atrakcyjne i czytelne wizualizacje.
Współdzielenie raportów w organizacji w środowisku Tableau

Sebastian Wareluk | Astrafox

Poznaj możliwości rozwiązań Tableau Server i Tableau Mobile w zakresie współdzielenia raportów w organizacji. Dowiedz się m.in., jak współdzielić jeden raport między użytkownikami, którzy nie powinni widzieć nawzajem swoich wyników, czy jak tworzyć raporty dedykowane dla aplikacji mobilnych.

Dwie różne historie opowiedziane na tych samych danych

Piotr Adamczyk | Tableau

Dowiedz się, jak atrakcyjnie prezentować dane i w oparciu o nie opowiedzieć ciekawą historię. Poznaj koncepcję storytellingu i zobacz jak wykorzystać ją w Tableau.

Tableau + R – przykłady

Piotr Reszka | Tableau

Korzyści z integracji R i Tableau to przede wszystkim zwiększenie statystycznych możliwości Tableau i w efekcie rozszerzenie analizy danych.

Tableau + R, czyli skuteczny forecasting

Piotr Reszka | Tableau

Włączenie forecastowania w R umożliwia zbudowanie precyzyjnego modelu predykcyjnego. W połączeniu z Tableau możesz przygotować narzędzie, które w znaczącym stopniu ułatwi podejmowanie ważnych decyzji biznesowych.

Tableau + R: Regresja logistyczna

Piotr Reszka | Tableau

Zobacz przykłady zastosowania Tableau i regresji logistycznej przy predykcji zdarzeń takich jak: kolejny zakup klienta, utrata klienta, czy prawdopodobieństwo spłacenia kredytu.

Tableau jako SaaS – odkryj Tableau Online

Sebastian Wareluk | Tableau

Tableau to nie tylko innowacyjny system tworzenia dashboardów. To również platforma, która pozwala na udostępnianie raportów w całej organizacji w oparciu o zawsze aktualne dane, dając odbiorcom pełną swobodę pracy na różnych urządzeniach.

Szybka i wydajna wizualizacja danych w Tableau

Sebastian Wareluk | Tableau

Dowiedz się jak optymalizować zarówno dashboardu, jak i samą pracę przy budowie wizualizacji. Zobacz kilka sposobów na poprawienie wydajności w ramach pokazywania tych samych danych.

Webinaria dedykowane konkretnym branżom

Piotr Reszka | Tableau

Zobacz jak zacząć wykorzystywać analitykę w działach HR i w jaki sposób może ona Ci pomóc w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Poruszymy trzy obszary: usprawnienie zarządzania kadrami, metod kompensacji pracowników i procesu rekrutacji.

Analityka w e-Commerce – jak lojalni są Twoi klienci?

Piotr Reszka, Grzegorz Sroga | Tableau

Pracujesz w branży e-Commerce i nie wiesz od czego zacząć analizę coraz większej ilości danych, które posiadasz? A może chciałbyś się dowiedzieć, jak usprawnić analizy, które tworzysz i jak wyciągać z nich poprawne wnioski? Zobacz jak wyliczyć podstawowe wskaźniki lojalnościowe takie jak: aktywność klienta, częstotliwość klienta, kohorta lojalności, dśednia wartość paragonu klienta i inne.

Piotr Adamczyk | Tableau

Pracujesz w branży retail i na co dzień zmagasz się z coraz większą ilością danych do przeanalizowania? 13 lutego zapraszamy na webinarium “Jak sprawnie analizować dane w branży retail?”, podczas którego dowiesz się, jak szybko przygotować raport podstawowych KPI sprzedażowych.

Michał Maliszewski | Tableau

Na przykładzie z rynku FMCG pokażemy, jak w kreatywny i prosty sposób możemy zbadać poziomy dystrybucji produktu oraz uzyskać informacje o możliwościach optymalizacji. Zaprezentujemy przykładowy raport analityczny opracowany w aplikacji Tableau.

Piotr Reszka | Tableau

Zobacz jak podłączyć się do systemu Comarch ERP opartego o bazę danych MS SQL oraz uzyskać dostęp do danych sprzedażowych, księgowych i informacji o płatnościach.

Michał Maliszewski | Tableau

Dowiedz się jak czytać dane – jak je wizualizować i jak je odczytywać w prawidłowy sposób, jak mierzyć KPI – w jaki sposób zarządzać i mierzyć KPI z użyciem Tableau, czym jest kontekst danych – dlaczego dane powinny być pokazywane w odpowiednim kontekście.
Zastosowanie Business Intelligence w Finansach i Controllingu

Piotr Reszka, Sebastian Wareluk | Tableau

Webinarium na charakter warsztatu, podczas którego dowiesz, jak stworzyć podstawowe dashboardy finansowe w Tableau i poznasz prawdziwą wartość storytellingu.

Zwizualizuj swoją sprzedaż w Tableau – analiza Pareto i Waterfall

Izabela Trojan | Tableau

Zależy Ci na optymalizacji wyników Twojej firmy? Chcesz szybko reagować i potrzebujesz łatwego dostępu do danych? Zobacz jak analizować dane, by oszczędzić czas i uniknąć pomyłek. Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał BI.

Webinaria Alteryx

Jak zmierzyć się z analizą Big Data?

Piotr Romać | Alteryx, Snowflake

Wiele firm ubolewa nad ilością danych, z którą musi się zmierzyć. Czas na ich przetworzenie często przekracza deadline podjęcia decyzji. Podczas tego webinarium zostaną podjęte kwestie rozwiązujące ten problem. Pokażemy techniki i metody analizy dużych wolumenów danych i przygotowania do ich obróbki. Zaprezentujemy różne sposoby łączenia i czyszczenia danych.

Pierwsze kroki w Alteryx, czyli jak połączyć ze sobą dane z różnych źródeł i przygotować je do analizy?

Sebastian Wareluk | Alteryx

Jeśli budowanie spójnych modeli danych spędza Ci sen z powiek, to Alteryx jest narzędziem właśnie dla Ciebie. Dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi aplikacji oraz gotowym komponentom z łatwością zbudujesz przejrzysty proces, w którym: podłączysz dane z dowolnych źródeł, oczyścisz dane, połączysz je ze sobą, przetworzysz i przygotujesz pod kątem dowolnych analiz.

Piotr Reszka | Alteryx

Dowiedz się jak zbadać i przygotować dane do analizy predykcyjnej, dobrać i wykorzystać właściwe metody predykcyjne takie jak regresja logistyczna, czy drzewa decyzyjne, a także zbudować proces wykorzystuj w Alteryx

Piotr Reszka | Alteryx

Dowiedz się jak zbadać i przygotować dane do analizy predykcyjnej, dobrać i wykorzystać właściwe metody predykcyjne takie jak regresja logistyczna, czy drzewa decyzyjne, a także zbudować proces wykorzystujący wybrany model dla nowych danych.

Jak przygotować rozproszone dane do analizy? Pierwsze kroki w Alteryx.

Sebastian Wareluk | Alteryx

Dowiedz się jak wykorzystać podstawowe narzędzia do łączenia danych, jak czyścić, integrować, i słownikować dane i jak projektować workflow w Alteryx i eksportować dane.

Budowa i Automatyzacja Modelu Danych w Alteryx

Piotr Reszka | Alteryx

Zobacz przykłady zastosowania Alteryx do budowania skomplikowanego modelu danych, który może być wykorzystany do późniejszej analizy np. w Tableau.

Jak przewidzieć rentowność projektów? Data Science z Tableau i Alteryx

Piotr Reszka | Alteryx, Tableau

Koszty projektów, produktów, często złożone są nie tylko z kosztów bezpośrednich. Odpowiedni model podziału kosztów wspólnych wpływa na postrzeganie marży i rentowności. Dowiedz się, jak wizualizować koszty projektów przy użyciu wybranych KPI.

Share This