Webinaria

Webinaria Tableau i Alteryx

W Astrafox stawiamy na dzielenie się wiedzą i chcemy zarażać innych naszym zamiłowaniem do świata analityki wizualnej i Data Science. Poniżej znajdziesz listę nadchodzących webinariów i wszystkie nasze nagrania udostępnione w wersji na żądanie. 

 

Nadchodzące webinaria

Michał Maliszewski | 26 września | 15:00 | Tableau

Dane mówią, co się dzieje. Historie mówią, dlaczego ma to znaczenie. Zobacz w jaki sposób opowiadać historie przy pomocy danych w Tableau, używając funkcjonalności narzędzia.

Webinaria dla stojących przed wyborem rozwiązania BI

Tworzenie raportu sprzedażowego w 20 minut – jakie pytania należy zadawać Twoim danym?

Izabela Trojan | Tableau

Dowiedz się, jak samodzielnie zacząć budować raporty analityczne i jakie pytania zadawać Twoim danym korzystając z łatwego w użyciu narzędzia Business Intelligence.

Prawdziwa wartość analityki wizualnej: tabele tekstowe vs. wizualizacje

Michał Maliszewski | Tableau

Podczas webinarium pokażemy, jak wyjść z utartych schematów i cieszyć się z wartości dodanej, którą daje prawdziwa wizualizacja danych przy użyciu Tableau.

Piękna sztuka wizualizacja danych w Tableau

Piotr Adamczyk | Tableau

Jeżeli zdarza Ci się, że brakuje Ci pomysłów na ciekawe formy wizualizacji danych, nie chcesz budować kolejnego wykresu słupkowego i zastanawiasz się, czym można zastąpić rozwijane pola filtrów, to zapraszamy do obejrzenia naszego webinarium.

Od Excela do Tableau – jak przestać rzeźbić i zacząć malować?

Michał Maliszewski | Tableau

Najlepsze decyzje podejmowane są w oparciu o dane. Zobacz, jak w prosty sposób możesz zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi dzięki interaktywnym wizualizacjom w Tableau.

Rozpocznij pracę z Tableau – wprowadzenie

Sebastian Wareluk | Tableau

Webinarium przeznaczone jest dla każdego, kto chce spojrzeć na biznes z perspektywy danych. Dla twórców raportów, analityków biznesowych i managementu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania BI

Izabela Trojan | Tableau

Dowiedz się, jak dobrze zaplanować proces wyboru systemu do Twojej firmy, dokonamy przeglądu rozwiązań BI dostępnych na rynku, pokażemy mały wycinek możliwości Tableau i podzielimy się wiedzą na temat wdrożeń.

Dlaczego większość analityków wybiera Tableau?

Ewa Łapińska | Tableau

Dowiedz się, jak analizować dane, by oszczędzić czas i uniknąć pomyłek, oraz w jaki sposób wykorzystać pełen potencjał rozwiązań Business Intelligence.

Przygotowanie danych w Tableau

Michał Maliszewski | Tableau

Dowiedz się, jak przebiega proces podłączenia i przygotowania danych w Tableau. Sprawdź, jak zapewnić sobie automatyzację procesów.

Visual Analytics Best Practice – czyli jak skutecznie wizualizować dane

Ewa Łapińska | Tableau

Poznaj kilka prostych technik wizualizacji, które pozwolą Ci stać się jeszcze bardziej efektywnym w analizie danych.

Webinaria dla korzystających z Tableau

Wstęp do analiz ‚What-if’ w Tableau

Sebastian Wareluk | Tableau

Poznaj wachlarz możliwości interakcji z danymi, które dzięki zastosowaniu dynamicznych parametrów dają nam szybką informację o tym, jaki wpływ mają zmiany wybranego parametru na nasze ogólne wyniki.

Tableau Prep

Piotr Reszka | Tableau

Przedstawiamy Tableau Prep, innowacyjne narzędzie do przygotowania danych dostępne w ramach licencji Tableau Desktop, które zrewolucjonizuje świat analityki.

Business Intelligence w zasięgu ręki: wizualizacja danych na mapach

Sebastian Wareluk | Tableau

Wykorzystaj mapy, które w znacznym stopniu przyczynią się do stworzenia raportów bardziej czytelnych, bogatszych w informacje, łatwiejszych do zrozumienia i bardziej użytecznych przy podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

Magia wizualizacji bez kalkulacji w Tableau

Sebastian Wareluk | Tableau

Poznasz wykresy tj: Lolipop Chart, Donut Chart, Treemap i Chmura Tagów. Opanuj sztukę poprawnej wizualizacji danych i twórz atrakcyjne i czytelne wizualizacje.
Współdzielenie raportów w organizacji w środowisku Tableau

Sebastian Wareluk | Astrafox

Poznaj możliwości rozwiązań Tableau Server i Tableau Mobile w zakresie współdzielenia raportów w organizacji. Dowiedz się m.in., jak współdzielić jeden raport między użytkownikami, którzy nie powinni widzieć nawzajem swoich wyników, czy jak tworzyć raporty dedykowane dla aplikacji mobilnych.

Dwie różne historie opowiedziane na tych samych danych

Piotr Adamczyk | Tableau

Dowiedz się, jak atrakcyjnie prezentować dane i w oparciu o nie opowiedzieć ciekawą historię. Poznaj koncepcję storytellingu i zobacz jak wykorzystać ją w Tableau.

Tableau + R – przykłady

Piotr Reszka | Tableau

Korzyści z integracji R i Tableau to przede wszystkim zwiększenie statystycznych możliwości Tableau i w efekcie rozszerzenie analizy danych.

Tableau + R, czyli skuteczny forecasting

Piotr Reszka | Tableau

Włączenie forecastowania w R umożliwia zbudowanie precyzyjnego modelu predykcyjnego. W połączeniu z Tableau możesz przygotować narzędzie, które w znaczącym stopniu ułatwi podejmowanie ważnych decyzji biznesowych.

Tableau + R: Regresja logistyczna

Piotr Reszka | Tableau

Zobacz przykłady zastosowania Tableau i regresji logistycznej przy predykcji zdarzeń takich jak: kolejny zakup klienta, utrata klienta, czy prawdopodobieństwo spłacenia kredytu.

Tableau jako SaaS – odkryj Tableau Online

Sebastian Wareluk | Tableau

Tableau to nie tylko innowacyjny system tworzenia dashboardów. To również platforma, która pozwala na udostępnianie raportów w całej organizacji w oparciu o zawsze aktualne dane, dając odbiorcom pełną swobodę pracy na różnych urządzeniach.

Szybka i wydajna wizualizacja danych w Tableau

Sebastian Wareluk | Tableau

Dowiedz się jak optymalizować zarówno dashboardu, jak i samą pracę przy budowie wizualizacji. Zobacz kilka sposobów na poprawienie wydajności w ramach pokazywania tych samych danych.

Webinaria dedykowane konkretnym branżom

Podstawy Tableau – analizy sprzedażowe

Michał Maliszewski | Tableau

Sprzedaż jest jednym z ważniejszych elementów biznesu. Pełne zrozumienie i właściwy wgląd w ten proces, są kluczowe. Podczas tego webinarium pokażemy, jak samodzielnie zacząć tę wiedzę zgłębiać, korzystając z łatwego w użyciu narzędzia BI.

Zastosowanie Business Intelligence w Finansach i Controllingu

Piotr Reszka, Sebastian Wareluk | Tableau

Webinarium na charakter warsztatu, podczas którego dowiesz, jak stworzyć podstawowe dashboardy finansowe w Tableau i poznasz prawdziwą wartość storytellingu.

Zwizualizuj swoją sprzedaż w Tableau – analiza Pareto i Waterfall

Izabela Trojan | Tableau

Zależy Ci na optymalizacji wyników Twojej firmy? Chcesz szybko reagować i potrzebujesz łatwego dostępu do danych? Zobacz jak analizować dane, by oszczędzić czas i uniknąć pomyłek. Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał BI.

Webinaria Alteryx

Jak przygotować rozproszone dane do analizy? Pierwsze kroki w Alteryx

Sebastian Wareluk | Alteryx

Na co dzień zmagasz się z danym rozproszonymi po wielu Excelach i próbujesz je wyczyścić, zintegrować i złożyć je w jedną spójną całość? Dowiedz się jak usprawnić swoją pracę.

Data Science w zasięgu ręki – budowa modeli predykcyjnych w Alteryx

Piotr Reszka | Alteryx

Odpowiednie dobranie modelu pozwala nam w prosty sposób przewidzieć istotne zdarzenia i podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze, lub korygujące. Poznaj sposoby budowania modeli predykcyjnych w Alteryx.

Budowa i Automatyzacja Modelu Danych w Alteryx

Piotr Reszka | Alteryx

Zobacz przykłady zastosowania Alteryx do budowania skomplikowanego modelu danych, który może być wykorzystany do późniejszej analizy np. w Tableau.

Jak przewidzieć rentowność projektów? Data Science z Tableau i Alteryx

Piotr Reszka | Alteryx, Tableau

Koszty projektów, produktów, często złożone są nie tylko z kosztów bezpośrednich. Odpowiedni model podziału kosztów wspólnych wpływa na postrzeganie marży i rentowności. Dowiedz się, jak wizualizować koszty projektów przy użyciu wybranych KPI.

Share This