Tableau Desktop

Tableau Server

Tableau Online


Tableau – rewolucyjne narzędzie Business Intellingence

 

Analiza danych dostępna dla każdego, w kilka chwil.

Wyobraź sobie rozwiązanie, dzięki któremu analizowanie złożonych danych nie wymaga już korzystania ze skomplikowanych tabel w Excelu. Wyobraź sobie wyjątkowo łatwe tworzenie raportów, statystyk, prognoz i wykresów w kilka sekund, dzięki drag and drop. Takim właśnie rozwiązaniem jest Tableau.

Tableau to obecnie najlepszy – według analiz Gartnera – system Business Intelligence. Stworzony po to, by zamienić setki tabel z milionami danych w piękne wykresy, przygotowywane bezpośrednio przez ludzi z biznesu a nie informatyków. Dziś jest niezastąpionym narzędziem wykorzystywanym przez ponad 25 tys. użytkowników, m.in. w takich organizacjach jak: Citibank, Cisco, Pfizer, Facebook, Pepsi, Toyota, BP.

Tableau umożliwia integrację z danymi z ponad stu różnych źródeł, z których do najważniejszych należy zaliczyć: MS Excel, MS SQL Server, MySQL, Oracle, SAP HANA, DB2, Google Analytics oraz Hadoop. Może być wykorzystane praktycznie w każdym dziale Twojej organizacji, przez każdego.

Tableau pozwala całkowicie zmienić sposób myślenia o danych i skupić się nie na ich przygotowaniu, lecz analizie oraz wyciąganiu wartościowych wniosków.


Cała wiedza organizacji jak na dłoni

}

Szybki start

Zapomnij o długotrwałych wdrożeniach i szkoleniach. Tableau jest bardzo proste w obsłudze. Wykonuj analizy sprawnie i od 10 do 100 razy szybciej niż przy zastosowaniu innych rozwiązań.

Intuicyjność

Intuicyjny interfejs pozwala na szybkie przygotowywanie raportów i analiz. Nie potrzebujesz skryptów i programowania. Zadajesz pytania i natychmiast otrzymujesz odpowiedzi.

Źródła danych

Dane w MS Excel, MS SQL Server, MySQL, Oracle, SAP HANA, DB2, Google Analytics czy Hadoop? Tak, te i wiele więcej. Tableau oferuje 40 konektorów i ponad 100 obsługiwanych źródeł danych.

Wizualizacja danych

Unikatowe podejście w obszarze wizualizacji danych oparto na wieloletnich badaniach Uniwersytetu Stanforda nad zdolnościami człowieka w zakresie percepcji danych i analizy wizualnej.

w

Praca zespołowa

Zależy Ci na bliskiej współpracy wielu osób? Tableau Server umożliwia pracę w trybie online, przechowuje raporty, pozwala również na zarządzanie uprawieniami oraz konfigurację widoków dla wielu użytkowników.

Mobilność

Szukasz rozwiązania, które będzie mobilne tak jak Ty? Z Tableau Twoje raporty dostępne są na telefonie bądź tablecie poprzez aplikację lub przeglądarkę www. W każdym przypadku masz możliwość ich edycji lub tworzenia nowych.

.

Elastyczność

Tableau jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. Sprawdzi się świetnie bez względu na to, czy potrzebujesz zbadać rentowność projektu marketingowego, czy analizujesz złożone dane sprzedaży.

Bezpieczeństwo

Zapewnienie solidnego zabezpieczenia jest bardzo ważne podczas wdrażania nowych systemów. Z Tableau możesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne. W Tableau bezpieczeństwo to priorytet.

Share This