Monitorowanie realizacji celów

banery data science

Dąż do realizacji postawionych celów biznesowych

 Jeśli Twoja codzienna praca opiera się o:

  • Bieżące weryfikowanie wartości rozmaitych wskaźników.
  • Porównywanie wyników między okresami.
  • Budżety, targety lub predykcje (prognozy).
  • Przygotowywanie raportów, aby Twój manager mógł podejmować właściwe decyzje.

Z przyjemnością otworzymy przed Tobą wrota świata Business Intelligence, który wyniesie jakość Twojej pracy na wyższy poziom. Co więcej, z chęcią oprowadzimy Cię po jego wnętrzu. 

Pracujesz z danymi? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe?
Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary, gdzie możemy Cię wspomóc.

Na czym najbardziej skorzystasz wdrażając raportowanie w środowisku BI?

Alerty

Ty i wskazane przez Ciebie osoby zostaną powiadomione automatycznie, gdy śledzone wartości przekroczą wskazany pułap.

Subskrypcje

Twój nowy newsletter raportowy, który nie spóźni się do pracy. 

Konsolidacja

Z BI połączysz wiele raportów w jeden i skonsolidujesz źródła danych tak, żeby analizując dane każdy odnosił się do tych samych wyników.

Automatyzacja

Bezobsługowa aktualizacja danych. 

Czas

Pozytywna redundancja podstawą innowacji. Alokuj zasoby do nowych zadań lub głębszych analiz. 

Monitoring i kontrola w raportowaniu

Jak doskonale wiemy, regularna kontrola osiąganych wyników jest konieczna, aby móc odpowiednio szybko zareagować na wyniki, które w perspektywie końca okresu zwiastują niezrealizowanie celów lub przekroczenie budżetu. Dlatego jeśli:  

  • Chcesz zbadać potencjalną sezonowość w sprzedaży. 
  • Szacujesz margines błędu, na jaki możesz sobie pozwolić przy kreacji nowego planu.  
  • Lub w ramach swoich codziennych obowiązków biznesowych mierzysz się z licznymi opóźnieniami, których eliminacja poprawi wyniki.

Powinieneś zainteresować się możliwościami, jakie oferuje raportowanie danych w środowiskach Business Intelligence. 

Business Intelligence (BI) umożliwia jednorazową konfigurację raportu w taki sposób, aby stał się niemal bezobsługowy. Automatyzacja środowiska, pozwoli Ci sprawniej podejmować bardzie trafne decyzje. Dzięki inteligentnym powiadomieniom, będziesz niezwłocznie informowany o nieoczekiwanych zmianach. Zminimalizujesz również ryzyko wystąpienia błędów ludzkich w procesie tworzenia raportów. 

Wsparcie Twojej codziennej pracy bez długich i kosztownych wdrożeń

Jeśli już masz zaprojektowane wskaźniki, które wykorzystujesz do mierzenia efektywności swojej firmy i chciałbyś zrobić kolejny krok łącząc je z innymi danymi lub zaprezentować ich dynamikę w czasie, to z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiednie narzędzia, które Ci to umożliwią. Jeśli jesteś na etapie, na którym zastanawiasz się jak prawidłowo zaprojektować KPI, to również odkrywa przed nami perspektywę współpracy, ponieważ dysponujemy ogromną wiedzą i doświadczeniem w obszarze merytorycznego przygotowania i standaryzacji raportów zarządczych i operacyjnych. 

Zautomatyzowanie procesu raportowego w Twojej organizacji, pozwoli pracownikom niższych szczebli skupić się na istocie ich pracy. W tym samym czasie dyrektorzy będą mogli korzystać z wcześniej zdefiniowanych powiadomień. W gorących okresach, na przykład przy końcu kwartałów, będą mogli niemal w czasie rzeczywistym obserwować realizację celów. Nauczymy Cię, jak na podobnej zasadzie skonfigurować natychmiastowe alerty, powiadamiające wybrane osoby o zagrożeniu terminowej realizacji planu. Zminimalizuje to czas potrzebny na reakcję, a w efekcie może doprowadzić do bardziej efektywnej stymulacji działań mających na celu poprawę wyników. 

Nowoczesne platformy BI cechują się dużą elastycznością i pozwalają wdrażać projekty o dowolnej skali. Dlatego nie musimy się skupiać wyłącznie na najszerszym spektrum, a Twoje wdrożenie nie wymaga kosztownego podejścia „all-in”. Adresując stopniowo potrzeby wybranych obszarów, możesz dowolnie skalować swoje środowisko BI w ramach odkrywania kolejnych potrzeb. 

Czy monitoring może być bezobsługowy?

Na podstawie powyższych informacji prawdopodobnie jesteś już w stanie sobie wyobrazić scenariusz możliwego wdrożenia – czy to przez budowę nowego środowiska raportowego, czy też odtworzenie lub usprawnienie dotychczasowych rozwiązań. 

Dzięki BI monitorowanie stopnia wykonania celów stanie się o wiele prostsze. Oszczędzisz czas swój i współpracowników. Zautomatyzujesz dystrybucję nowo powstałych informacji. Stworzysz przestrzeń do rozwoju. Niech Business Intelligence stanie się punktem startowym do dalszych innowacji, a nie końcem procesu! 

Poznaj zastosowania, gotowe do wdrożenia w Twojej firmie

Sprawdź konkretne zastosowania, gdzie nasze wsparcie może przełożyć się na wymierne korzyści. Od 1999 roku dostarczamy organizacjom wiedzę i nowoczesne technologie, aby skutecznie podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o dane. Pomagamy we wszystkich aspektach pracy z narzędziami Business Intelligence tj. projektowanie struktur danych, szkolenia, warsztaty, doradztwo, zaawansowane programowanie i integracja.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zamów darmową konsultację!

Skontaktuj się