Web Data Connector

Web Data Connector dla Tableau

Wychodząc naprzeciw potrzebom łączenia się z mniej popularnymi źródłami danychTableau udostępnia możliwość zastosowania Web Data Connector’ów. Są to skrypty, które możemy napisać samodzielnie, łącząc do Tableau dane z praktycznie dowolnego zasobu, który dysponuje interfejsem REST API. 

Co zyskasz dzięki zastosowaniu Connector’a:

 • Oszczędzisz czas, eliminując powtarzalne, manualne eksportowanie danych z aplikacji do pliku i ładowanie tych danych do środowiska Tableau.
 • Uzyskasz dostęp do danych, które dotychczas były dla Ciebie niedostępne.

  Uzyskasz dostęp do danych, które dotychczas były dla Ciebie niedostępne.

Pracujesz z danymi? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe?
Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary, gdzie możemy Cię wspomóc.

Tableau WDC – co to jest?

Dane oraz informacje w nich zawarte są obecnie jednym z najcenniejszych zasobów na Świecie. Mając tą świadomość, twórcy platform analitycznych prężnie pracują nad integracją ich produktów z innymi środowiskami, tworząc tzw. natywne connectory. Czyli takie, które są dostępne „z pudełka” i pozwalają za sprawą kilku kliknięć podłączyć się do danych z innych systemów. 

Listę tych gotowych connectorów od lat rozwija również Tableau, umożliwiając swoim użytkownikom bezproblemowe podłączenie danych z najpopularniejszych na rynku narzędzi do swoich produktów takich jak Tableau Desktop, Prep czy Server.

Mimo największych starań, rozwój platformy BI w tym kierunku ma swoje ograniczenia. Wyobraź sobie, że po jednej stronie mamy twórców Tableau, a po drugiej cały Świat setek tysięcy narzędzi i systemów, które generują dane. Dlatego zdarza się, że mimo to, że Tableau dysponuje listą dziesiątek rozmaitych connectorów, nie znajdziemy wśród nich natywnej możliwości połączenia, na przykład z naszym systemem e-commerce’owym. 

Jednak twórcy Tableau mają świadomość takiego stanu rzeczy. Wychodząc naprzeciw potrzebom łączenia się z mniej popularnymi źródłami, Tableau udostępnia możliwość zastosowania Web Data Connector’ów. Są to skrypty, które możemy napisać samodzielnie, łącząc do Tableau dane z praktycznie dowolnego zasobu, który dysponuje interfejsem REST API.  

Jak wspieramy tworzenie Tableau Web Data Connector?

W Astrafox, specjalizujemy się w integracji Tableau z innymi systemami. W przypadku WDC zakres takiego wsparcia skupia się na dwóch rzeczach: 

 • budowie connectora,
 • hostowaniu connectora.

 

Do obu czynności należy podejść z odpowiednim przygotowaniem, ponieważ: 

 • W przypadku budowy, odpowiednie zaplanowanie potrzeb związanych z danymi, które będą wyciągane z systemu źródłowego pozwoli, aby tworzenie skryptu było efektywne kosztowo. Im rzadziej będziemy edytować stworzony kod, żeby dodać coś nowego, tym tańszy będzie cały proces. 
 • Odnośnie hostowania connectora, kluczowa będzie oczywiście jego dostępność. Tutaj należy ustalić, czy dysponujesz zasobem, który można wykorzystać do jego udostępnienia w sieci czy wolisz, aby zostało to po naszej stronie. 

Przykłady naszych Web Data Connectorów

 • Jira,
 • Zen Desk,

 • Strava,

 • FitBit,

 • Symfonia,

 • Paymo,

 • Pipedrive.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiajmy o współpracy

Skontaktuj się