Exasol

Exasol: najszybsza baza analityczna na świeci

Big Data kojarzy się zwykle z olbrzymią ilością danych mierzonych w petabajtach, wielu kolumnach. Jest również prostsza definicja, jeśli czekasz na dane lub raport dłużej niż minutę, masz prawdopodobnie problem z dużą ilością danych. Elementem, którego brakuje w Twojej infrastrukturze jest Exasol – ultraszybka, w pełni skalowalna baza analityczna, umożliwiająca analizę olbrzymich ilości danych w czasie rzeczywistym.

Exasol to inteligentna bezobsługowa baza danych oparta o technologie in-memory. Nie posiada limitów w ilości przetwarzanych danych ani liczby jednoczesnych użytkowników. Jest w stanie obsłużyć setki terabajtów danych i tysiące jednoczesnych sesji. Może być zainstalowana na lokalnych serwerach lub w chmurze.

Exasol obsługuje zapytania SQL, dzięki temu świetnie integruje się z rozwiązaniami do budowy raportów jak Tableau, Qlik czy Power BI. Może również pracować z rozwiązaniami ETL takimi jak Alteryx, które umożliwiają przetwarzanie procesów bezpośrednio w bazie analitycznej.

Kluczowe możliwości Exasol:

Analityka w oparciu o technologię in-memory

Innowacyjne algorytmy in-memory pozwalają na przetwarzanie ogromnych ilości danych w pamięci głównej, dzięki czemu dostęp do danych jest znacznie szybszy.

Przetwarzanie równoległe dużych ilości danych (MPP)

Exasol pozwala na równoległe procesowanie ogromnych ilości danych. Zapytania są dystrybuowane na wszystkie node w klastrze przy użyciu zoptymalizowanych, równoległych algorytmów, które przetwarzają dane lokalnie w pamięci głównej node.

Kompresja i kolumnowe przechowywanie danych

Kompresja i kolumnowe przechowywanie danych zmniejsza liczbę operacji i ilość danych potrzebnych do przetwarzania oraz zwiększa wydajność analityczną.

Szybszy dostęp do większej ilość źródeł danych

Dzięki tzw. “schematom wirtualnym” oraz bardzo wydajnej strukturze integracji danych możliwe jest połączenie się i analizowanie danych z większej liczby źródeł niż kiedykolwiek wcześniej.

Pełne wsparcie dla Hadoop’a

Integracja z Hadoop’em nigdy nie była tak łatwa. Exasol obsługuje wszystkie natywne formaty plików HDFS, co umożliwia szybsze i łatwiejsze tworzenie analiz zarówno na danych ustrukturyzowanych jak i nieustrukturyzowanych.

Zaawansowana analityka w bazie danych

Exasol oferuje wsparcie dla R, Python, Java i Lua oraz pozwala zintegrować inne język programowania analitycznego i wykorzystuje je do analizy w bazie danych.

Duża liczba jednoczesnych użytkowników

Tysiące użytkowników może jednocześnie uzyskać dostęp i analizować duże ilości danych bez żadnego wpływu na wydajność pracy bazy danych.

Ogromne możliwości integracji

Exasol umożliwia połączenie się z istniejącymi narzędziami BI do analizy, raportowania i integracji danych opartymi na języku SQL za pośrednictwem ODBC, JDBC, .NET oraz API opartym na JSON.

Wypróbuj Exasol za darmo

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiajmy o współpracy

Skontaktuj się