Podcasty

Pogromcy Pie Chartów to nasz autorski nowy podcast biznesowy o roli danych i umiejętności pozyskiwania cennych informacji w nich zawartych. Wykraczamy poza świat Tableau czy Alteryx. Luźno rozmawiamy o świecie analityki, najnowszych trendach i wyzwaniach w zakresie analizy danych. Znajdziesz nas na najpopularniejszych platformach streamingowych. Sprawdź naszą całą playlistę lub wybierz konkretny odcinek poniżej.Chcesz dostawać powiadomienia o najnowszych odcinkach? Kliknij tutaj!

banery data science
#2 Oszczędności i korzyści biznesowe wynikające z audytu środowiska raportowego

#2 Oszczędności i korzyści biznesowe wynikające z audytu środowiska raportowego

Ewa Łapińska, Sebastian Wareluk 
Dowiedz się, jak zwiększyć konkurencyjność firmy i zidentyfikować źródła niewydajności! Jesteś organizacją, która podejmuje decyzje w oparciu o dane? Czy korzystasz z rozwiązań raportowych, a może właśnie stoisz przed takim wyborem? Posłuchaj podcastu i sprawdź, jak audyt może Ci pomóc.

Jak przygotować się do budowy dashboardu

#10 Jak przygotować się do budowy dashboardu?

Michał Maliszewski, Sebastian Wareluk Jak powinniśmy zweryfikować to, co do tej pory wiemy jeśli chodzi o wymagania danego projektu? Jakie pytania zadawać? Jakich kontaktów szukać i o jakie osoby pytać, żeby móc efektywnie pracować i...

#10 Jak przygotować się do budowy dashboardu?

Michał Maliszewski, Sebastian Wareluk
Jak powinniśmy zweryfikować to, co do tej pory wiemy jeśli chodzi o wymagania danego projektu? Jakie pytania zadawać? Jakich kontaktów szukać i o jakie osoby pytać, żeby móc efektywnie pracować i unikać błędów związanych z tym, że coś jest oczywiste dla jednej i dla drugiej strony, ale obie intepretują temat zupełnie inaczej?

Skąd czerpać wiedzę o wizualizacji danych

#5 Skąd czerpać wiedzę o wizualizacji danych?

Michał Maliszewski, Sebastian Wareluk Skąd czerpać informacje na temat wizualizacji danych? Z jakich źródeł korzystać, by pozyskać jak najlepszą wiedzę? W tym odcinku przedstawimy Ci literaturę poświęconą wizualizacji danych i opowiemy, kim byli ojcowie współczesnej...

#5 Skąd czerpać wiedzę o wizualizacji danych?

Michał Maliszewski, Sebastian Wareluk
Skąd czerpać informacje na temat wizualizacji danych? Z jakich źródeł korzystać, by pozyskać jak najlepszą wiedzę? W tym odcinku przedstawimy Ci literaturę poświęconą wizualizacji danych i opowiemy, kim byli ojcowie współczesnej analityki wizualnej.

dashboard doskonały

#2 Czy istnieje dashboard doskonały?

Michał Maliszewski, Sebastian Wareluk Rozmawiamy o tym, czy istnieje coś takiego jak dashboard doskonały. Poruszamy tematy: złe wizualizacje oraz nieumiejętny ich dobór, metoda gestalt oraz wartość analityki wizualnej, minimalizm czy barok, czyli czy warto inwestować...

#2 Czy istnieje dashboard doskonały?

Michał Maliszewski, Sebastian Wareluk
Rozmawiamy o tym, czy istnieje coś takiego jak dashboard doskonały. Poruszamy tematy: złe wizualizacje oraz nieumiejętny ich dobór, metoda gestalt oraz wartość analityki wizualnej, minimalizm czy barok, czyli czy warto inwestować dużą ilość czasu w budowanie skomplikowanych wizualizacji.