W ramach naszych usług związanych z Looker Studio oferujemy:

Szkolenia na różnych poziomach zaawansowania dla każdej grupy odbiorców.
Szkolenia w zakresie pozyskiwania danych i przygotowywania ich do analizy.
Szkolenia z najlepszych praktyk wizualizacji danych w Looker Studio.
Konsultacje wdrożeniowe, powdrożeniowe i deweloperskie dla twórców raportów.

Google Looker Studio (dawniej Data Studio) to samoobsługowa, darmowa, kompletna platforma Business Intelligence. Zawiera szereg gotowych i intuicyjnych rozwiązań, które pomogą zamienić Twoje dane w wartościowe raporty wspierające podejmowanie decyzji biznesowych.

Looker Studio nie ma tak szeroko rozbudowanych możliwości wizualizacji danych jak wiodące rozwiązania w obszarze BI, takie jak Tableau, Qlik czy Power BI. Mimo to, niejednokrotnie zaskakuje swoją wszechstronnością i nie przestaje dostarczać argumentów za tym, żeby wypróbować je w mniejszych projektach lub takich, w których może pokazać swoją siłę na tle trzech wiodących platform.

Mając świadomość potencjału drzemiącego w rozwiązaniu giganta z Mountain View, które nieustannie mierzymy rosnącym zainteresowaniem naszych klientów, wprowadzamy do naszej oferty szkolenia i konsultacje w zakresie obsługi Google Looker studio.

Dlaczego warto nauczyć się pracy w Google Looker Studio?

GLS jest kompletnym i darmowym narzędziem BI.
Jest doskonałym wsparciem analityki danych z usług Google, takich YouTube czy GA (Google Analytics 3 i Google Analytics 4).
Zawiera gotowe connectory do źródeł danych.
Budowa i udostępnianie raportów nie wymagają kodowania, będziesz pracował/a metodą „przeciągnij i upuść”.
Narzędzie ma polski interfejs użytkownika, co za tym idzie nie dotyczy go bariera językowa.

Szkolenia i konsultacje

Google Looker Studio sprawdzi się przede wszystkim w firmach, które korzystają ze środowiska Google Workspace lub takich, dla których pojedyncze usługi Google mają kluczowe znaczenie. To z nimi Looker się najłatwiej integruje i wpisuje w całe środowisko jako element większej całości.

Niezależnie od Google Workspace, Looker może być również wykorzystany jako front-endowe narzędzie do wizualizacji danych przez firmy, instytucje publiczne czy studentów.

google-looker-studio
google_looker_studio

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych szkoleniach i konsultacjach w obszarze Looker Studio oraz pokrewnych aplikacji Google wspierających pracę na platformie BI.

Looker jako darmowe narzędzie pozwalające na dużą swobodę działania, stanowi doskonały przedsionek świata Business Intelligence i analityki danych dla osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę w tym obszarze. Jest platformą, która umożliwi Ci zetknięcie się ze wszystkimi najważniejszymi operacjami wykonywanymi na co dzień przy budowie raportów biznesowych, dawkując to zapotrzebowanie w rozsądny sposób. Nasi konsultanci pomogą Ci zrozumieć genezę każdego problemu, prowadząc Cię przez logiczną ścieżkę wiodącą do rozwiązania.

Kluczowe funkcje:

N

Łatwy w użyciu interfejs przeglądarkowy

Looker Studio jest zaprojektowane w taki sposób, aby interfejs użytkownika był prosty i intuicyjny. Budowa raportów opiera się o pracę metodą „przeciągnij i upuść”. Projektowaniu dashboardu sprzyja przyciąganie kolejnych komponentów do tych, które się już na nim znajdują oraz do linii siatki. Każda wizualizacja może być personalizowana w szerokim zakresie, dzięki czemu Twoje raporty nabiorą indywidualnego, merytorycznego charakteru.

N

Szablony raportów

Stale rosnąca galeria szablonów raportów pozwala na znaczne przyspieszenie pracy w obrębie wybranych źródeł danych. Jeśli chcesz zobaczyć na przykład wyniki Twojego kanału YouTube w o wiele szerszej perspektywie niż to oferuje Studio twórców – wybierz szablon, zaloguj się na swoje konto i po kilku chwilach ciesz się gotowym do dostosowania do Twoich potrzeb raportem.

google_looker_studio
google_looker_studio
N

Podłączanie do danych

Do zbudowania raportów potrzebujesz danych, a w łatwym ich pozyskiwaniu pomogą Ci predefiniowane konektory. Personalizowane dla źródeł z których korzystasz, wymagają minimum ingerencji z Twojej strony, bez zagłębiania się w pisanie skryptów.

N

Looker Studio API

Interfejs programistyczny pozwala organizacjom korzystającym z Google Workspace lub Cloud Identity na automatyzację zarządzania i migrację zasobów Looker Studio.

N

Osadzanie gotowych raportów

Osadzanie pozwoli Ci zamieścić Twój raport w dowolnej stronie www lub stronie intranetowej, ułatwiając komunikację z Twoimi odbiorcami oraz dialog w obrębie podejmowania decyzji popartych analizą danych