Nowy model licencjonowania Tableau

kwi 25, 2017

Tableau

Analiza Danych

Business Intelligence

banery data science

Dobrze znanym i do tej pory jedynym dostępnym sposobem licencjonowania Tableau (z wyłączeniem Tableau Online) był zakup licencji wieczystej (perpetual), co oznaczało, że w chwili zakupu programu otrzymywaliśmy prawa do jego użytkowania. Prawa te jak sama nazwa wskazuje pozwalają na wieczyste użytkowanie licencji i są niezbywalne, nie możemy odsprzedać czy przekazać ich osobom trzecim w chwili, gdy licencja programu nie jest już nam  potrzebna.

Zgodnie z najnowszymi trendami rozwoju technologii do 2020 roku ponad 80% producentów zmieni sposób licencjonowania z tradycyjnego modelu (perpetual) na model subskrypcji. Mając na uwadze rożne potrzeby Klientów oraz zapewniając większą elastyczność dostarczanych rozwiązań Tableau od Maja 2017 wprowadziło dodatkowy sposób licencjonowania programu, czyli model subskrypcyjny (TERM). Od teraz Klienci mają również możliwość zakupu licencji czasowej otrzymując dostęp do programu tylko na wybrany okres czasu (min 1 rok).

Licencje czasowe dają prawo do korzystania z oprogramowania na odnawialny okres czasu, dzięki czemu zapewniają Klientom elastyczne i skalowalne rozwiązanie łatwiejsze do budżetowania i o niższych kosztach w porównaniu do tradycyjnego modelu licencjonowania wieczystego. Model subskrypcyjny to idealne rozwiązanie dla firm, które cenią sobie elastyczność rozwiązań i możliwość dostosowania programu do aktualnych potrzeb.

Jak to wygląda cenowo?

Tableau Desktop Professional – cena za 1 użytkownika
Tableau Term – 840$/rok
Tableau Perpetual – 2000$ + 20% Maintenance w 2 i kolejnym roku

Tableau Server Interactor – cena za 1 użytkownika (min zakup – 5)
Tableau Term – 420$/rok
Tableau Perpetual – 1000$ + 20% Maintenance w 2 i kolejnym roku

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.
tableau@astrafox.pl
tel. 22 3552160