Raporty na posiedzenia zarządu

banery data science

Zarząd i interesariusze. Najbardziej wymagający odbiorcy.

Zbliża się posiedzenie zarządu. Budujemy statyczne raporty w zrozumiałej, przejrzystej formie, bez marginesu na błąd. Ten produkt adresujemy przede wszystkim do:

 • Członków zarządów odpowiedzialnych za raportowanie danych.
 • Managerów odpowiedzialnych za raportowanie danych na posiedzenia zarządu.
 • Zespołów, których zadaniem jest tworzenie statycznych dashboardów w plikach PowerPoint czy PDF.

 

Niezależnie od tego czy w twojej organizacji jest wdrożony system wspierający raportowanie i wizualizację danych, czy też potrzebne zestawienia przygotowujesz na bieżąco w arkuszach kalkulacyjnych, proponujemy Ci wsparcie w zakresie budowy kompleksowej prezentacji danych dla bardzo wymagających użytkowników.

Pracujesz z danymi? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe?
Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary, gdzie możemy Cię wspomóc.

Rozwiązujemy problem cyklicznego odświeżania danych w statycznych raportach w plikach PDF, PowerPoint i innych

W ramach tego produktu rozwiążemy Twój problem związany z cyklicznym przygotowywaniem raportów o podobnej charakterystyce. Zapewniamy automatyzację i dokumentację procesu oraz prezentację danych wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wykorzystania pełnej palety możliwości narzędzi Business Intelligence. Chodzi oczywiście o takie cechy jak interaktywność raportów, dynamiczne wizualizacje czy interakcja użytkownika z dashboardem.

Z naszym wsparciem zbudujesz godne zaufania rozwiązania, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze

 • Pełna kontrola danych w raportach i Twój spokojny sen.

 

Realizując nasze projekty, bazujemy na dwóch filarach. Pierwszy z nich to wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem w pracy z klientami. Drugi to narzędzia, które pozwalają na uporządkowanie i udokumentowanie danych w taki sposób, żebyś zawsze miał/a kontrolę i łatwy dostęp do warstwy wsadowej budowanych raportów. Mając pewność, że żadne istotne szczegóły nie zostały pominięte, będziesz mógł/mogła spać spokojnie, nawet w noc poprzedzającą zarząd.

 

 • Koniec budowania raportów od podstaw przed każdym spotkaniem.

 

Jedną z najważniejszych cech naszych raportów jest ich automatyzacja i łatwość odświeżania danych przed każdą publikacją. Pomożemy Ci zaoszczędzić czas, który teraz każdorazowo poświęcasz na odtworzenie całego procesu, tak, żebyś mógł/mogła skupić się na równie istotnej warstwie merytorycznej.

 

 • Szybkie adresowanie zmian nie musi się wiązać z gotowością całego zespołu 24/7.

 

Zmieniające się potrzeby biznesowe to główny powód, dla którego nigdy nie możemy przyjąć, że raz uporządkowany proces nie będzie w przyszłości wymagał dużych zmian lub choćby małych modyfikacji. Jednak dzięki zdefiniowaniu specyficznej dla organizacji logiki raportowania danych i storytellingu, możemy zmniejszyć ilość osób, regularnie angażowanych w przygotowywanie najważniejszego raportu.

Dlaczego wyodrębniliśmy raporty dla zarządu jako oddzielny produkt?

Na co dzień budujemy dziesiątki raportów dla setek Klientów. Zdecydowana większość z nich korzysta z różnorodności rozwiązań związanych z budową dashboardów oferowanych przez popularne platformy Business Intelligence. Wymagania związane z ilością informacji, które powinny być zawarte na jednej stronie raportu, prześcigają się z funkcjami wspomnianych systemów, pozwalających na umieszczenie kolejnej porcji wiedzy na jednym dashboardzie. Oczywiście dobry konsultant lub developer racjonalizuje takie wymagania w kontekście czytelności i przejrzystości raportu, dlatego zawsze szukamy odpowiednio wyważonego kompromisu.

Sytuacja się diametralnie zmienia, kiedy raporty muszą być dostarczone w formie statycznej

Najczęściej jest to podyktowane faktem, że nie wszyscy interesariusze mają licencje dostępowe do firmowej galerii raportów. Innym powodem może być to, że dla części osób jedynym akceptowalnym narzędziem do prezentacji jest PowerPoint. Zatem, mimo że na co dzień raportujemy w narzędziu BI to PP jest standardem przyjętym dla zarządu i z tym się nie dyskutuje.

Pozbawić narzędzia BI interaktywności raportów, to tak, jakby lecący samolot pozbawić skrzydeł!

Tak, z tą różnicą, że w obszarze BI wiedza i doświadczenie pozostają gwarancją bezpiecznego lądowania. Dlatego postanowiliśmy wziąć to co najlepsze z narzędzi BI, czyli:

 • Łatwość pozyskiwania danych z wielu źródeł.
 • Intuicyjne łączenie tabel z różnych zasobów.
 • Nieskończone możliwości personalizacji wizualizacji.
 • Automatyzację odświeżania raportów.
 • Zmniejszenie nakładu pracy związanej z aktualizacją przy kolejnych iteracjach.
 • Możliwość tworzenia raportów pod konkretne aplikacje, np. PowerPoint oraz urządzenia, np. iPad,
  proste dokumentowanie procesów.

Powyższe cechy łączymy z doświadczeniem najlepszych konsultantów i developerów z obszaru wizualizacji danych. Takich, którzy przy zrozumieniu środowiska biznesowego potrafią porządkować i syntetyzować wiedzę w sposób wizualny. Poza kompetencjami technicznymi zaskoczą cię również swoją osobowością, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście poznania organizacji i zespołów z którymi współpracują w trakcie projektu.

Czym zaowocowało takie połączenie?

Rozwiązaniem, w ramach którego proponujemy:

 • Budowę nowych lub modyfikację istniejących raportów w oparciu o technologię wykorzystywaną w Twojej organizacji, m. in. Tableau, PowerBi, Qlik.
 • Jeśli nie posiadasz żadnego systemu BI, zbudujemy raporty w oparciu o infrastrukturę Astrafox lub dostarczymy Ci odpowiednie licencje.
 • W ramach projektu powstaje udokumentowane rozwiązanie bazujące na trzech warstwach:
  • danych,
  • wizualizacji,
  • raportów – w dowolnej formie, z uwzględnieniem ograniczeń narzędzia do prezentacji, np. raporty statyczne pod PowerPoint czy pliki PDF.
 • Poza raportami otrzymasz również pakiet wsparcia przy cyklicznym odświeżaniu i modyfikacji raportów.

Naszym celem jest to, żeby Twój zespój jak najszybciej się usamodzielnił, tak, żebyśmy my mogli stawiać czoła kolejnym pasjonującym wyzwaniom w Waszej firmie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zamów darmową konsultację!

Skontaktuj się