Niestandardowe źródła danych w systemach BI

Niestandardowe źródła danych w systemach BI

Stworzymy dla Ciebie connector łączący dowolne REST API z Twoją platformą Business Intelligence

Podczas naszej wieloletniej pracy consultingowej w obszarze analizy danych, wyspecjalizowaliśmy się m.in. w integrowaniu platform Business Intelligence z innymi systemami. Tworzenie i udostępnianie po stronie klienta małego skryptu, który przejmuje zadanie transferowania danych, jest najłatwiejszą i najbezpieczniejszą metodą przekazywania ich między systemami. 

Przygotujemy dla Ciebie connector komunikujący się z dowolnym REST API, uwzględniając Twoje wymagania dotyczące zakresu danych, tabel czy horyzontu czasowego.

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, do jakich zasobów możesz sięgnąć z naszą pomocą, to przytaczamy kilka przykładów biznesowych i hobbystyczno-rozrywkowych: 

🔸 MailChimp – platforma do automatyzacji marketingu, 

🔸 Zendesk Support – zarządzanie zgłoszeniami klienckimi, 

🔸 Pipedrive – platforma CRM, 

🔸 Monit24 – testowanie, monitorowanie i analiza e-usług, 

🔸 Strava – aplikacja do śledzenia aktywności treningowych, 

🔸 Spotify – Serwis streamingowy. 

Świadomie nie przytaczamy długiej listy przykładów. Ze względu na ilość dostępnego w sieci oprogramowania udostępniającego swoim użytkownikom REST API, niezależnie od tego jak dużo pozycji na niej zapiszemy, zawsze pozostanie niepełna. Możemy za to śmiało powiedzieć, że potencjał w tym obszarze jest nieograniczony.

Korzystasz z wdrożonego systemu raportowania Business Intelligence?
Nie potrafisz znaleźć potrzebnej funkcjonalności? Wydaje Ci się, że Twojej wersji czegoś brakuje?

 

ZAMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ, A MY WSKAŻEMY OBSZARY W KTÓRYCH MOŻEMY CIĘ WSPOMÓC.

Pozyskiwanie wiarygodnych informacji pozwala budować przewagę na rynku 

W dzisiejszej dobie jedną z najcenniejszych umiejętności jest pozyskiwanie wiarygodnych informacji, które można wykorzystać do budowy przewagi konkurencyjnej na rynku. Źródłem tych informacji mogą być rozmaite raporty. Zarówno takie, które pozwalają na kontrolę w działach występujących w większości organizacji, np. HR lub finanse, jak i te, które skupiają się na specyfice działalności firmy. Wspólnym mianownikiem dla absolutnie wszystkich raportów są dane, a konkretnie łatwa ich dostępność oraz oczywiście jakość. 

Budując raporty w popularnych systemach Business Intelligence, coraz rzadziej musimy się zastanawiać nad konfiguracją połączenia ze źródłem danych. W większości przypadków korzystamy z gotowych komponentów, służących do ustanowienia połączenia z serwerami działającymi w oparciu o najpopularniejsze technologie bazodanowe. 

Integracja z mniej popularnymi systemami może stanowić pewne wyzwanie, jeśli nie jest wspierana przez zdefiniowaną w systemie funkcję, pozwalającą na nawiązania połączenia. Osoby z mniejszym doświadczeniem, nie odnajdując dedykowanego conectora na liście dostępnych połączeń często rezygnują z pozyskiwania danych z wybranego systemu. Inni, starają się pogłębić swoją wiedzę i szukają możliwości integracji danych z platformą BI. Dla przynajmniej części z tych osób nauka importowania i eksportowania danych za pomocą niezdefiniowanych metod będzie drogą wymagającą czasu i wysiłku.

Integrowanie systemów w praktyce. Szybko i bezpiecznie.

Opierając się na przykładzie platformy Tableau, wyjaśniamy, jak możemy Cię wesprzeć w pozyskiwaniu danych z niestandardowych źródeł. Jednym ze sposobów na połączenie ze źródłem danych, które można wykorzystać w Tableau jest Web Data Connector. Jest to metoda na połączenie z niestandardowymi połączeniami REST API, które są obecne w praktycznie każdym współczesnym narzędziu dostępnym w sieci. Tworzenie Web Data Connectorów wymaga umiejętności programistycznych, jednak raz utworzony skrypt, umożliwia automatyzację i zapewnia bezpieczeństwo transferu danych z wykorzystywanych przez Ciebie narzędzi, bezpośrednio do Tableau Desktop lub Tableau Server. 

Połączenia przygotowane w ten sposób mogą modyfikować extracty w środowisku Tableau bez potrzeby ręcznego pobierania danych z jednego systemu, tworzenia warstwy pośredniej i publikowania ich w innym systemie. Poprawnie skonfigurowane Web Data Connectory zapewnią Ci pełną dostępność danych ze wszystkich systemów w Twoim środowisku BI.

Chcesz odkyć pełen potencjał raportów BI?

Zamów DARMOWĄ konsultację,

podczas której przeprowadzimy krótką analizę potrzeb i przedstawimy możliwe rozwiązania.

Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza zamówienia bezpłatnych konsultacji jest Astrafox sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu dobrania odpowiedniego konsultanta, umówienia oraz przeprowadzenia konsultacji. Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia, usunięcia, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.