Outsourcing Business Intelligence

Outsourcing, czyli optymalne rozwiązanie dla rozwoju organizacji. 

Obecnie poziom rozwoju w zakresie BI, orientacja na dane i podejmowanie decyzji biznesowych na ich podstawie, to jedne z ważniejszych dylematów przed, którymi stają właściciele firm. Sukces współczesnej organizacji zależy w dużej mierze nie tylko od właściwego rozwoju narzędzi, ale również ludzi, którzy z nich korzystają. 

W przypadku wdrożenia rozwiązań BI szukanie pomocy oraz wsparcia zewnętrznego jest zrozumiałe i w wielu przypadkach konieczne. Często również implementacja nowych narzędzi wymaga przeprowadzenia specjalistycznych szkoleń i konsultacji.  Co więcej, niejednokrotnie spotykamy się także z sytuacją, w której rozwiązanie jest wykorzystywane w sposób ograniczony, a pracownicy nie posiadają pełnej wiedzy o jego możliwościach. Przez to, że naturalnie skupiają się oni na sprawach o wyższym priorytecie, mają niewystarczającą ilość czasu na samodzielne poznawanie wszystkich funkcjonalności.

Zastanawiasz się jak uporządkować dane i jakie rozwiązania pomogą osiągnąć Twój cel biznesowy?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z kompleksowej usługi Outsourcingu BI!

Rozwój firmy w obszarze danych wymaga długofalowej pracy i zwiększania możliwości narzędzi oraz ludzi.  

W większości organizacji czas odgrywa kluczową rolę, a warunki oraz koszty utrzymania zrekrutowanego pracownika są wysokie. Wdrożenie nowej osoby trwa przeciętnie od 3 do 6 miesięcy, co oznacza, że przez długi okres organizacja nie dysponuje pełnym zasobem i jest zmuszona angażować managerów w celu uczenia oraz przekazywania wiedzy. 

Właśnie w takich sytuacjach szybkie i kompleksowe wsparcie doświadczonej firmy, posiadającej zasoby z odpowiednimi umiejętnościami oraz wiedzą, a jednocześnie znającej specyfikę różnorodnych Klientów jest najlepszym rozwiązaniem.

W jakich jeszcze przypadkach warto pomyśleć o Outsourcingu BI?

🔶 Problem z rotacją pracownikóww i potrzeba zapewnienia płynności poprawnej pracy z danymi.

🔶 Brak automatyzacji i prognostyki (użycie ML, modeli prognostycznych).

🔶 Potrzeba łączenia kilku technologii w obszarze jednego etatu.

🔶 Potrzeba przeprowadzenia analizy poprawności działania raportów.

🔶 Tworzenie dokumentacji do raportów (źródła danych, statystyki).

🔶 Brak strategii analitycznej oraz stworzonej architektury danych.

Dlaczego warto postawić na Outsourcing BI?

Twoja organizacja jest świadoma jak ważne jest podejmowania decyzji w oparciu o dane ale twój dział analiz jest mocno dociążony obsługą oraz maintenanacem obecnych raportów i brakuje mu czasu na rozwój? Skup się na rzeczach najważniejszych dla firmy, a resztę oddaj w ręce profesjonalnego zespołu.

Oferujemy usługi wdrażania strategii analitycznej, porządkowania danych oraz projektowania architektury, które pomogą osiągnąć cel Twojego przedsiębiorstwa. Co więcej, pokrywamy również obszary związane z wszelkimi rodzajami danych i łączymy je ze sobą. Z nami opracujesz najlepszą strategię niezależnie od technologii, gdyż konsultanci Astrafox, to nie tylko zespół doświadczonych analityków, ale również sztab programistów i osób z doświadczeniem ERP.

Zaletą outsourcing jest to, że pozwala on zwiększyć siłę analityczną, nawet przy braku budżetu na wynagrodzenie, a wszystko to dzięki możliwości wykorzystania innych środków niż budżet płacowy.

Jesteśmy elastyczni – mamy specjalistów od wielu programów zarówno Back i Front End: Alteryx, Tableau, PowerBI, Snowflake, języki Python oraz R i możemy w obszarze jednego etatu dostosować ich dostępność w określonych proporcjach.

 Dla kogo Outsourcing BI?

🔶 Dla firm z dużymi potrzebami biznesowymi i małym zespołem analitycznym.

🔶 Organizacji, które dynamicznie się rozwijały i nie miały czasu stworzyć road map dla infrastruktury danych.

🔶 Przedsiębiorstw, które obserwują spowolnienie działania raportów i odnotowują problemy w uporządkowywaniu danych.

🔶 Organizacji, które chcą od podstaw budować strategię opartą na Data Driven.

🔶 Firm consultingowych świadczących usługi na rzecz swoich Klientów.

🔶 Dla każdej branży, która pracuje na obszernych bazach danych i zależy jej na zapewnieniu bezpieczeństwa płynności pracy.

Możemy Ci zaoferować:

 

  • Architekturę danych – audyt i doradztwo od podstaw: w zakresie baz danych, ETL i ogólnej strategii.
  • Pozyskiwanie i integrację danych oraz automatyzację procesów dostarczania
    danych i raportowania, dostosowane do potrzeb Twojego biznesu.
  • Opracowanie analiz oraz raportów.
  • Wsparcie długoterminowe – utrzymanie istniejących i tworzenie nowych raportów.
  • Zaawansowaną analitykę Machine Learning.
  • Elastyczną formę wymiaru zatrudnienia – pełny etat, ¾, pół etatu – w zależności od potrzeb.
  • Podnoszenie kompetencji analityków, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba – koszty certyfikacji, szkoleń ponosi zleceniobiorca.
  • Doświadczonych analityków we wszystkich newralgicznych dla firmy obszarach: finansowym, HR, produkcyjnym, sprzedażowym; Supply Chain i logistyka, obsługa Klienta.

Jesteś zainteresowany usługą Outsourcingu BI? A może chciałbyś skorzystać z naszej oferty kompleksowych szkoleń i konsultacji z zakresu Business Intelligence? Skontaktuj się, a nasi eksperci doradzą Ci najlepsze rozwiązanie!