Nowa wersja Tableau 2018.1 | Nowy produkt: Tableau Prep | Nowe modele licencji

kwi 25, 2018

Tableau

banery data science

Podążając za oczekiwaniami swoich klientów, Tableau niezmiennie nas zaskakuje. Od zeszłego roku testowaliśmy już nowy produkt do przygotowania danych – MAESTRO. Nie spodziewaliśmy się jednak, że będzie on dostępny dla wszystkich, w ramach licencji i to tak szybko!!! Od dziś Tableau Prep – dawne MAESTRO – jest dostępne w ramach licencji Tableau Desktop czyli nowej Tableau Creator. A to dopiero początek nowości!
Każdego dnia tysiące pracowników Tableau myślą o tym, jak pomóc swiom klientom eksplorować dane w jeszcze lepszy i szybszy sposób. Tworzą oni nowe rozwiązania, które pomagają jeszcze lepiej analizować dane.

Nowa wersja Tableau 2018.1

Zmiana nazewnictwa związana jest z obietnicą Tableau, że co kwartał będą wypuszczać nową wersję. Oznacza to, że możemy spodziewać się aż 4 update’ów w roku. Co nowego znajdziemy w Tableau 2018.1? Poniżej znajdziecie kilka nowości, które uważamy za najważniejsze:

  • Nowe formy linii na wykresach – „step lines” i „jump lines”, które pozwalają na łatwiejsze wyświetlanie danych typu discrete
  • Dashboard Starters w Tableau Online, które pozwalają na wykorzystanie predefiniowanych dashboardów dedykowanych do raportowania z baz Salesforce, Eloqa, Marketo i ServiceNow.
  • Możliwość podłączenia nowych źródeł na Tableau Server

Więcej informacji na stronie: www.tableau.com/products/new-features

Tableau Prep

Tableau Prep dla wielu znane jako MAESTRO podczas wersji BETA. Narzędzie to pomoże wszystkim analitykom w przygotowaniu danych do analizy. Co najważniejsze, Tableau Prep, podobnie jak Tableau Desktop nie wymaga pisania skryptów i kodowania. Dane do analizy przygotujesz w prosty sposób za pomocą metody drag&drop. Głównym zadaniem Tableau Prep jest pomoc użytkownikom w jeszcze szybszym przygotowaniu danych, ich obróbki i oczyszczenia. Doskonałą wiadomością jest fakt, że Tableau Prep jest dostępny w również w modelu perpetual w ramach licencji Tableau Desktop (przy upgradzie do wersji 2018.1).

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu możemy jeszcze lepiej i prościej przygotować nasze dane do analizy.

Zobacz krótkie video pokazujące, jak wykorzystywać Tableau Prep lub zapisz się na szkolenie otwarte.

Tableau Prep możesz pobrać z naszej strony >>

A już 10 maja zapraszamy również na nasze webinarium, podczas którego pokażemy jak przygotować dane do analizy w Tableau Prep.

Nowe licencje Tableau dostępne w opcji subskrypcji

Od kilku lat klienci zgłaszają coraz to większe zapotrzebowanie na dostęp do danych dla osób pełniących różne role w firmie. Począwszy od zaawansowanych analityków, poprzez użytkowników biznesowych, którzy podejmują decyzje w oparciu o dane i potrzebują pełnych informacji, aż po odbiorów raportów, którzy obserwują tylko wyniki. Dlatego też nowe modele licencjonowania oparte są o role użytkowników.

Tableau Creator jest główną aplikacją analityczną, która daje możliwość połączenia do baz danych i zaawansowanej analizy danych. Creator zwiera w sobie 3 licencje: Prep + Desktop + Interactor, dzięki temu mamy możliwość modelowania danych, oczyszczania, agregowania, łączenia baz danych i mapowania zależności między nimi. Dla obecnych klientów, nie ma znaczenia, jaką mają licencje – perpetual czy term – przy upgradzie do Tableau 2018.1 Tableau Prep będzie dostępny BEZ ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT.
Nowością jest licencja VIEWER, która pozwala na interaktywny dostęp do odczytu raportów online w ramach Tableau Server. Zachowuje bezpieczeństwo przechowywania danych i dostęp z poziomu przeglądarki internetowej.

Na pewno pojawi się wiele pytań odnośnie nowych licencji, nasz zespół jest do dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Wkrótce pojawi się również więcej materiałów edukacyjnych na ten temat.