Ograniczenie Rotacji Pracowników

Pomożemy Ci obniżyć koszty i oszczędzić czas związany z procesem rekrutacji

Jeśli obserwujesz w swojej firmie nadmierną ilość wypowiedzeń składanych przez pracowników, jak najszybciej powinieneś poznać ich przyczyny. Dogłębna analiza danych HR’owych pozwoli Ci na:

 • efektywne monitorowanie procesów kadrowych,
 • zbieranie opinii pracowników o środowisku pracy,
 • kontrolę czasu pracy, nadgodzin i rozpatrywania wniosków pracowników.

Dzięki precyzyjnej wiedzy z tych trzech kategorii, będziesz mógł powiązać decyzje o odejściu z pracy z konkretnymi sytuacjami o których dzisiaj możesz nie wiedzieć, że mają miejsce. Dzięki narzędziom takim jak Badanie Gallupa czy badania oparte o metodologię wskaźnika rekomendacji poznasz opinie pracowników, które przy naszym wsparciu nabiorą wartości analitycznych.

Nasze raporty pomogą Ci zidentyfikować procesy wymagające poprawy, tak, aby w przyszłości nie były przyczyną dużej rotacji pracowników i wysokich kosztów rekrutacji.

Pracujesz z danymi? Chcesz podejmować lepsze decyzje biznesowe?
Zamów bezpłatną konsultację potrzeb analitycznych, podczas której wskażemy obszary, gdzie możemy Cię wspomóc.

Poznaj prawdziwe powody odpływu pracowników i zatrzymaj ich w swojej firmie

Odpływ pracowników na poziomie kilku procent jest naturalny i nie zamierzamy z nim walczyć. Jeśli jednak obserwujesz niepokojącą rotację, to z całą pewnością potrzebujesz narzędzia, które pozwoli Ci na:

 • Monitorowanie procesów kadrowych.
 • Zbieranie opinii pracowników o środowisku pracy.
 • Kontrolę czasu pracy, nadgodzin i rozpatrywania wniosków pracowników.

 

Dzięki precyzyjnej wiedzy z tych trzech kategorii, będziesz mógł powiązać decyzje o odejściu z pracy z konkretnymi sytuacjami o których dzisiaj, możesz nie wiedzieć, że mają miejsce. Dzięki narzędziom takim jak Badanie Gallupa czy badanie NPS poznasz opinie pracowników, które przy naszym wsparciu nabiorą wartości analitycznych.

Trafne delegowanie i planowanie

Dodatkowo, wejdziesz w posiadanie aktualnych danych na temat liczby pracowników przychodzących i odchodzących z Twojej firmy. To z kolei pozwoli Ci lepiej delegować zadania oraz tworzyć krótko i długo okresowe plany pracy.

Wnioski urlopowe pod kontrolą

Mając szczegółowe informacje na temat planowanych absencji z podziałem na kompetencje i stanowiska, lepiej zabezpieczysz procesy biznesowe, nie dopuszczając do sytuacji, w których wszystkie osoby o określonych umiejętnościach czy uprawinieniach będą na urlopie w tym samym czasie.

Krytyczna ocena planowanych działań

Dowiesz się jaki jest średni staż pracy w podziale na stanowiska w Twojej organizacji. Przeanalizujesz, co możesz zrobić by go wydłużyć i jakie działania można odpuścić, ze względu na małe znaczenie strategiczne dla firmy.

Dla dyrektorów, kierowników produkcji, firm zajmujących się body leasingiem i agencji HR

Raporty dają informację o stanie zatrudnienia za dany dzień lub okres, byś mógł lepiej zarządzać zespołem oraz przewidywać trendy na przyszłość. Poznasz zbiorcze analizy dotyczące zespołu, obejmujące wskaźniki takie jak:  

 • przeważający model zatrudnienia lub współpracy,  
 • długość okresu wypowiedzenia,  
 • wiek pracowników,  
 • staż pracy,
 • ilości dni urlopowych.  

W raportach znajdziesz również perspektywę nadchodzących tygodni i miesięcy, dla których będziesz miał wgląd w takie informacje jak:  

 • ilość osób na okresie wypowiedzenia,  
 • jakie są planowane absencje, 
 • możliwość wyrażenia zgody na urlopy dla osób o określonych rolach lub kompetencjach. 

Tego typu narzędzia są niezastąpione zarówno w rękach osób na stanowiskach kierowniczych jak również w firmach leasingujących pracowników. Szczególnie istotny może się okazać wspomniany raport planowanych absencji, jeśli Twoja umowa z klientem zobowiązuje Cię do nieprzerwanego obsadzenia stanowiska.  

Bazując na podobnych danych, przy nieco zmienionej konstrukcji raportów, firmy z branży HR, mogą na bieżąco profilować portfel CV którymi dysponują. Z pomocą tego rozwiązania, zyskasz możliwość bardziej trafnego adresowania oferty do potencjalnych klientów. 

Rekrutacja pracowników jest długotrwała i droga. Pomożemy Ci obniżyć koszty i oszczędzić czas!

Od razu spieszymy z wyjaśnieniami tytułu akapitu, bo zapewne firmy HR’owe już się podrywają z krzeseł, by zaprzeczyć – „u nas 4 do 6 tygodni, i o połowę taniej niż u konkurencji…” OK, ale:

Po pierwsze: mówimy o perspektywie docelowego pracodawcy. W związku z tym, bierzemy pod uwagę zarówno czas rekrutacji jak i czas wdrożenia do momentu, kiedy nowa osoba zacznie efektywnie pracować na swoim stanowisku. W niektórych przypadkach należy również wziąć pod uwagę kilkumiesięczne okresy wypowiedzenia, kiedy pozyskujemy pracownika zatrudnionego w innej firmie. 

Po drugie, rozwiązania, o których piszemy kierujemy również do Was, do firm leasingujących pracowników i agencji HR’owych, które mają ogromny potencjał w obszarze optymalizacji swojej oferty w oparciu o rzeczową analizę danych. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zamów darmową konsultację!

Skontaktuj się

Co zyskasz, wdrażając raportowanie w środowisku Business Intelligence?

 • Przejrzysty obraz stanu zatrudnienia w Twojej organizacji, czyli wiedzę o rozmaitych wskaźnikach, takich jak typ zatrudnienia, okresy wypowiedzenia, absencje, itd.
 • Łatwość koordynacji delegowanych zadań, dzięki czemu łatwo określisz obszary, w których warto relokować zasoby w celu zwiększenia efektywności pracy.
 • Identyfikację przyczyn odejść i krótszych stażów, dzięki której łatwiej znajdziesz rozwiązania na ograniczenie odpływu pracowników.
 • Lepsze planowanie procesu rekrutacji, czyli optymalizacja dzięki raportom, na podstawie których zidentyfikujesz przyczyny zachowań pracowników i korelujące z nimi okoliczności.
 • Wzrost efektywności pracy uzyskany poprzez lepsze zarządzanie i poprawę satysfakcji pracowników.