Przygotowanie danych

 

Analitycy poświęcają 80% swojego czasu w pracy na przygotowanie danych. Często jest to trudne zadanie ze względu na różne źródła danych, różną ich jakość i dostępność. Nowoczesne narzędzia ETL umożliwiają stworzenie gotowego modelu danych, który przygotuje je do analizy i budowania raportu końcowego w narzędziach do wizualizacji takich jak Tableau.

Dla kogo?

Dla wszystkich firm, które zmagają się z nieuporządkowanymi danymi rozproszonymi po wielu źródłach.

Co zyskasz?

m

Porządek w danych

/

Zintegrowanie rozproszonych danych z wielu źródeł

Automatyzacja procesów przygotowania danych

R

Gotowe procesy do modelowania danych z różnych obszarów

Inteligentne narzędzia pozwalające na szybkie uruchomienie procesów

Jak to robimy?

Przygotowanie danych rozpoczynamy od identyfikacji problemów i wszystkich możliwych źródeł danych niezbędnych do przygotowania finalnych raportów. Konfigurujemy niezbędne połączenia między różnymi źródłami. Jeśli jest taka konieczność, to piszemy własne konektory do systemów udostępniających dane z serwisów www i innych niestandardowych źródeł. Posiadamy gotowe procesy do modelowania danych z różnych obszarów takich jak, m.in.:

R

analiza sprzedaży

R

analiza kosztów

R

analiza produkcji

R

analiza dystrybucji

R

analiza skuteczności marketingu

Wdrażamy narzędzia do katalogowania i dokumentacji danych. Dbamy o poprawną transformację, połączenie, oczyszczenie i znormalizowanie danych. Naszym celem jest jak największa automatyzacja procesów modelowania danych, tak aby dane, na których opierają się raporty końcowe były jak najbardziej aktualne.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany usługą przygotowania danych skontaktuj się z nami!