Data Science i ETL w jednym narzędziu

 

Dotychczas 80% czasu pracy analityków pochłaniało przygotowanie i łączenie danych z różnych źródeł, a tylko 20% poświęcali oni na ich rzeczywistą analizę. Alteryx odwraca te proporcje. To rozwiązanie, dzięki któremu zadania, które dotychczas zajmowały tygodnie, dziś realizuje się w zaledwie kilka godzin.

Alteryx to ETL i Data Science w jednym intuicyjnym narzędziu self service, działającym za pomocą metody drag&drop bez potrzeby kodowania. Skraca czas przygotowania danych do analizy i automatyzuje procesy. Oferuje zupełnie inne podejście do przetwarzania danych. Odpowiada na wszystkie potrzeby nowoczesnej analityki biznesowej. Idealnie współgra z narzędziami do raportowania takimi jak Tableau, Qlik czy PowerBi.

Dla kogo dedykowane jest narzędzie Alteryx?

Platforma Alteryx to narzędzie zarówno dla biznesu jak i dla analityków czy działów IT. Dzięki prostocie użycia i wszechstronnemu zastosowaniu jednoczy zespoły i skraca do minimum czas od postawienia problemu do uzyskania rozwiązania.

Alteryx jest wykorzystywany przez wiele firm (np. Deloitte, Unilever czy Żabka) jako uniwersalny zestaw narzędzi  do wszystkich prac związanych z danymi oraz z zaawansowaną analityką. Dzięki Alteryx integrują dane ustrukturyzowane i nieustrukturyzowane bez potrzeby kodowania i tworzą bibliotekę modeli danych. Analitycy pokochali Alteryx, ponieważ uniezależnił ich od specjalistów IT w procesie przygotowywania danych.

4 powody, dla których warto wybrać Alteryx:
R

10 razy szybsza realizacja projektów

Integracja, czyszczenie i przygotowanie danych oraz zaawansowana analityka (Python, R i analizy przestrzenne) istnieją razem na jednej platformie.

R

Rozwój w kierunku Data Science

Możliwość przejścia do zaawansowanej analityki (predykcje, analizy geograficzne, symulacje, drzewa decyzyjne) bez potrzeby kodowania.

R

Koniec frustracji spowodowanej pracą z wieloma źródłami danych

Alteryx posiada ekstremalną łączność z DB, DWH, API, zastrzeżonymi formatami plików.

R

Wiedza w firmie nie ginie

Wszystkie procesy stworzone w Alteryx są automatycznie dokumentowane, w firmie istnieje jedno scentralizowane źródło prawdy.

Jako lider w dziedzinie automatyzacji procesów analitycznych (APA), Alteryx łączy wszystkie procesy związane z pracą z danymi w jednej kompleksowej platformie przyspieszającej transformację cyfrową. Alteryx APA Platform ™ dostarcza setki zautomatyzowanych procesów do przygotowywania i łączenia danych, do analiz diagnostycznych i predykcyjnych, autoML (zautomatyzowanego uczenia maszynowego) i niewymagającego umiejętności kodowania data science.

Alteryx to intuicyjna, samoobsługowa i nie wymaga specjalistycznych umiejętności platforma analityczna. Została zaprojektowana tak, aby tworzenie procesów automatyzacji było w rękach wszystkich pracowników zajmujących się danymi. Pozwala ona zautomatyzować procesy analityczne i data science. Umożliwia zarządzanie złożonymi procesami biznesowymi opartymi na danych i dostarcza wszystkie niezbędne informacje do prowadzenia biznesu niezależnie od branży. Tysiące organizacji na całym świecie korzysta z Alteryx, aby mieć szybki dostęp do danych. Więcej informacji znajdziesz na: www.alteryx.com/apa.

Alteryx w pigułce:
Przygotowanie danych
Zestawiaj dane z wielu źródeł i formatów nawet sto razy szybciej niż dotychczas. Skorzystaj z metody drag&drop, resztę Alteryx zrobi za Ciebie. Łącz informacje z dowolnych źródeł, np. transakcje SQL z danymi geo, i dowolnie je przetwarzaj zaledwie w kilka sekund. Twórz dowolny proces na danych i automatyzuj jego wykonanie, eksportu dane do Tableau czy do dowolnej bazy danych.
Analiza predykcyjna
Dotychczasowe narzędzia prognozowania są skomplikowane i wymagają dużej ilości pracy? Dzięki Alteryx analiza predykcyjna jest łatwa do opanowania i usprawnia pracę. Przejrzyj dane, porównaj działanie kilku modeli predykcyjnych, wybierz ten najlepszy i zastosuj. Wszystko dostępne z pudełka, bez programowania.
Analiza przestrzenna
Dzięki Alteryx analiza przestrzenna przestaje być domeną wąskiej grupy ekspertów. Teraz każdy może mieć dostęp do danych i dowolnie zestawiać informacje, tworzyć mapy i prezentować wyniki. Dodatkowe pakiety danych TomTom pozwalają geokodować adresy, wyliczać odległość po drogach i uwzględniać historyczny ruch przy obliczaniu czasu dojazdu.
Raportowanie
Tworzenie niestandardowych raportów i aktualizacja danych na żądanie są dziś niewiarygodnie proste. Alteryx skraca czas przygotowania raportów i aktualizowania ich, integrując te procesy. Z łatwością przygotujesz prezentację w dowolnym formacie: .xls, .ESRI Shapefile, .XML, .pdf czy jako pliki Tableau.
Alteryx jest zestawem narzędzi umożliwiających:
\
przygotowanie danych w ujęciu procesowym
\
automatyzację stworzonych procesów na danych
\
wdrażanie/uruchamianie modeli w środowisku produkcyjnym z użyciem interfejsów do aplikacji zewnętrznych
\
tworzenie modeli analityczno-statystycznych
\
utrzymywanie repozytorium modeli, które mogą być współdzielone
\
zarządzanie katalogiem źródeł danych
Rodzaje licencji Alteryx:
Alteryx Designer

Umożliwia podłączenie się do dowolnych danych, przygotowanie danych, stworzenie modelu, zapis do dowolnego źródła wyników (jeśli jest to konieczne). Alteryx Designer pozwala na pracę w wygodnym interfejsie graficznym z użyciem drag&drop. Jest to licencja stanowiskowa na użytkownika nazwanego w opcji rocznej lub 3-letniej subskrypcji.

Alteryx Server

Umożliwia utrzymywanie repozytorium modeli, automatyzację wykonywania procesów, wdrożenie modeli. Licencja Alteryx Server obejmuje możliwość planowania harmonogramów pracy Alteryx, wdrażania lub korzystania z przepływów pracy Alteryx lub aplikacji analitycznych (za pośrednictwem interfejsu Galerii Alteryx wdrożonego na tym serwerze) oraz możliwość korzystania z przepływów pracy lub aplikacji zawierających dane licencjonowane za pomocą Alteryx Designer, oraz dostęp do interfejsów API/SDK.