Alteryx ETL i Data Science w jednym

Alteryx – rozwiązanie ETL na miarę Twoich potrzeb

 

Nowoczesny system do przygotowania danych i zaawansowanej analizy

Dotychczas 80% czasu pracy analityków pochłaniało przygotowanie i łączenie danych z różnych źródeł a tylko 20% poświęcali oni na ich rzeczywistą analizę. Alteryx odwraca te proporcje. To rozwiązanie, dzięki któremu zadania, które dotychczas zajmowały tygodnie, dziś realizuje się w zaledwie kilka godzin.

Porządkowanie i łączenie informacji z różnych źródeł z Alteryx stają się łatwe i intuicyjne. Alteryx pozwala błyskawicznie łączyć informacje z wielu źródeł, np. arkuszy kalkulacyjnych, a także atrakcyjnie je wizualizować i natychmiast prezentować wyniki. Podobnie jak w Tableau, również tu wykorzystana została metoda drag and drop, dzięki której korzystanie z programu jest jeszcze łatwiejsze i szybsze. Wyniki przetwarzania danych możesz oczywiście wgrać na Tableau Server.

Alteryx skraca proces przygotowywania danych nawet stukrotnie i pozwala łatwo zarządzać wiedzą Twojej organizacji. Z łatwością możesz eksportować dane i udostępniać je członkom zespołu oraz korzystać z gotowych modeli analitycznych.

Mimo zaawansowanych funkcjonalności oraz ogromnych możliwości,  Alteryx wyposażony został w intuicyjny interfejs i jest przyjazny w obsłudze. Teraz przygotowanie danych oraz dzielenie się wnioskami jest znacznie szybsze i łatwiejsze. Jeśli chcesz ułatwić pracę osobom na pierwszej linii biznesowego frontu, umożliwić im szybkie reagowanie i sprawne podejmowanie kluczowych decyzji, Alteryx jest odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Analitycy pokochali Alteryx, ponieważ uniezależnił ich od specjalistów IT w procesie przygotowywania danych. W raporcie Gartner’s z 2017 roku narzędzie to zostało wysoko ocenione, ponieważ odpowiada na wszystkie potrzeby nowoczesnej analityki biznesowej. Potwierdzają to także tysiące zadowolonych klientów na świecie, jak Ford, McDonald’s, Unilever, Amazon, BNP Paribas czy BBC, którzy na co dzień w pracy korzystają z Alteryx.

Skoncentruj się na maksymalnych korzyściach

Przygotowanie danych

Zestawiaj dane z wielu źródeł i formatów nawet sto razy szybciej niż dotychczas. Skorzystaj z metody drag&drop, resztę Alteryx zrobi za Ciebie. Łącz informacje z dowolnych źródeł, np. transakcje SQL z danymi geo, i dowolnie je przetwarzaj zaledwie w kilka sekund. Twórz dowolny proces na danych i automatyzuj jego wykonanie, eksportu dane do Tableau czy do dowolnej bazy danych.

Analiza predykcyjna

Dotychczasowe narzędzia prognozowania są skomplikowane i wymagają dużej ilości pracy? Dzięki Alteryx analiza predykcyjna jest łatwa do opanowania i usprawnia pracę. Przejrzyj dane, porównaj działanie kilku modeli predykcyjnych, wybierz ten najlepszy i zastosuj. Wszystko dostępne z pudełka, bez programowania.

Analiza przestrzenna

Dzięki Alteryx analiza przestrzenna przestaje być domeną wąskiej grupy ekspertów. Teraz każdy może mieć dostęp do danych i dowolnie zestawiać informacje, tworzyć mapy i prezentować wyniki. Dodatkowe pakiety danych TomTom pozwalają geokodować adresy, wyliczać odległość po drogach i uwzględniać historyczny ruch przy obliczaniu czasu dojazdu.

Raportowanie

Tworzenie niestandardowych raportów i aktualizacja danych na żądanie są dziś niewiarygodnie proste. Alteryx skraca czas przygotowania raportów i aktualizowania ich, integrując te procesy. Z łatwością przygotujesz prezentację w dowolnym formacie: .xls, .ESRI Shapefile, .XML, .pdf czy jako pliki Tableau.

Share This