Tableau – rewolucyjne narzędzie Business Intellingence

 

Tableau – stworzony po to, by zamienić setki tabel z milionami danych w czytelne wykresy, przygotowywane bezpośrednio przez ludzi z biznesu a nie informatyków. Umożliwia łatwe tworzenie raportów, statystyk, prognoz i innych wizualizacji w kilka sekund, dzięki metodzie drag and drop.
Tableau to rozwiązanie, które pozwala całkowicie zmienić sposób myślenia o danych i skupić się na analizie oraz wyciąganiu wartościowych wniosków. Tableau umożliwia integrację z danymi z ponad stu różnych źródeł, z których do najważniejszych należy zaliczyć: MS Excel, MS SQL Server, MySQL, Oracle, SAP HANA, DB2, Google Analytics oraz Hadoop. Może być wykorzystane praktycznie w każdym dziale Twojej organizacji, przez każdego.

 

Dla kogo jest Tableau?

Tableau to rozwiązanie skierowane dla biznesu, które pozwala na co dzień podejmować decyzje w oparciu o dane. To wygodne narzędzie zarówno dla analityków jak i biznesu. Pozwala odkrywać nieznane dotąd informacje z danych w sposób, który nigdy wcześniej nie był dostępny. Tableau jest łatwe w obsłudze, nie wymaga wielomiesięcznych przygotowań, wdrożeń i szkoleń.

Produkty Tableau

Tableau Prep

Podłączanie danych

Profilowanie danych

Oczyszczanie danych

Transformacja danych

Agregowanie

Tableau Desktop

Podłączanie danych

Tworzenie raportów

Zaawansowane funkcjonalności

Dzielenie się i nadawanie uprawnień

Automatyzacja raportów

Tableau Server

Bezpieczeństwo danych

Zarządzanie uprawnieniami

Współpraca w organizacji

Automatyzacja

Dostęp mobilny

Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu we współpracy z różnymi Klientami stworzyliśmy specjalne Pakiety Fox, obejmujące licencje Tableau, szkolenia i konsultacje. Pakiety zostały zaprojektowane tak, aby w pełni odpowiadały na potrzeby analityczne naszych Klientów i nowych użytkowników Tableau. Są to kompleksowe rozwiązania, których celem jest ułatwienie procesu wdrożenia nowoczesnego raportowania w firmie i zagwarantowanie pełnej satysfakcji z wyboru narzędzia.

Cała wiedza organizacji jak na dłoni

}

Szybki start

Zapomnij o długotrwałych wdrożeniach i szkoleniach. Tableau jest bardzo proste w obsłudze. Wykonuj analizy sprawnie i od 10 do 100 razy szybciej niż przy zastosowaniu innych rozwiązań.

Intuicyjność

Intuicyjny interfejs pozwala na szybkie przygotowywanie raportów i analiz. Nie potrzebujesz skryptów i programowania. Zadajesz pytania i natychmiast otrzymujesz odpowiedzi.

Źródła danych

Dane w MS Excel, MS SQL Server, MySQL, Oracle, SAP HANA, DB2, Google Analytics czy Hadoop? Tak, te i wiele więcej. Tableau oferuje 40 konektorów i ponad 100 obsługiwanych źródeł danych.

Wizualizacja danych

Unikatowe podejście w obszarze wizualizacji danych oparto na wieloletnich badaniach Uniwersytetu Stanforda nad zdolnościami człowieka w zakresie percepcji danych i analizy wizualnej.
w

Praca zespołowa

Zależy Ci na bliskiej współpracy wielu osób? Tableau Server umożliwia pracę w trybie online, przechowuje raporty, pozwala również na zarządzanie uprawieniami oraz konfigurację widoków dla wielu użytkowników.

Mobilność

Szukasz rozwiązania, które będzie mobilne tak jak Ty? Z Tableau Twoje raporty dostępne są na telefonie bądź tablecie poprzez aplikację lub przeglądarkę www. W każdym przypadku masz możliwość ich edycji lub tworzenia nowych.
.

Elastyczność

Tableau jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. Sprawdzi się świetnie bez względu na to, czy potrzebujesz zbadać rentowność projektu marketingowego, czy analizujesz złożone dane sprzedaży.

Bezpieczeństwo

Zapewnienie solidnego zabezpieczenia jest bardzo ważne podczas wdrażania nowych systemów. Z Tableau możesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne. W Tableau bezpieczeństwo to priorytet.