Szkolenie z wizualizacji danych


Wizualizacja danych w Tableau

 

Wszyscy przedstawiamy liczby w raportach, prezentacjach i notatkach służbowych. Sposób, w jaki to robimy, może mieć ogromny wpływ na ich zrozumienie i w konsekwencji na podejmowane przez nas decyzje. Rdzeniem procesu poznawczego jest nasz umysł, dlatego komunikując liczby powinniśmy wykorzystać maksymalnie jego potencjał. Choć zasady, którymi rządzi się nasz mózg, są bardzo proste, poziom ich znajomości jest niewielki, nawet wśród projektantów raportów i analityków. Poznanie tych zasad stanowi fundament komunikacji za pomocą liczb.

Cel szkolenia:

Poznanie podstaw funkcjonowania mózgu w aspekcie komunikacji liczb i zastosowanie uzyskanej wiedzy w praktyce. Nabycie umiejętności prezentowania danych liczbowych w sposób interesujący, ciekawy, inspirujący i jednocześnie zrozumiały dla odbiorców, umożliwiający wyciąganie wniosków i podejmowanie trafnych decyzji.

Elementy omawiane podczas kursu:

  • Jak powiedzieć prawdę o danych, ułatwić ich zrozumienie i poszerzyć możliwości ich interpretacji?
  • Jakie techniki i środki komunikacji wizualnej wybrać?
  • Czym jest dashboard i w czym tkwi jego siła?
  • Jak proste sposoby prezentacji, automatyzacji i dystrybucji raportu mogą poprawić ich efektywność?

Wiedza teoretyczna jest w trakcie szkolenia przeplatana wieloma ćwiczeniami w Excelu. Wykorzystując zasady komunikacji wizualnej uczestnicy uczą się budować w Excelu zrozumiałe i funkcjonalne raporty, które można szybko przeglądać, aktualizować i dystrybuować.