Snowflake

Snowflake

Snowflake to Chmura Danych, która w krótkim czasie pozwoli Ci m.in. na:

Wyeliminowanie kosztów utrzymania serwerów baz danych oraz rozwoju infrastruktury serwerowej.
Wyeliminowanie przestojów w środowisku analitycznym, wynikających z ograniczonej mocy obliczeniowej fizycznych serwerów.
Stworzenie centralnego repozytorium danych - oszczędzisz czas, który teraz poświęcasz na powtarzalne zbieranie danych z różnych źródeł.
Zarabianie na Twoich danych - Snowflake to m. in. kompletna platforma umożliwiająca bezpieczne i kontrolowane udostępnianie danych innym organizacjom.
Zdjęcie obciążenia obliczeniowego z Twojego środowiska BI - Snowflake to również potężna, szybka i łatwo skalowalna baza analityczna.
Brzmi interesująco?
Skorzystaj z bezpłatnej, 30 dniowej wersji testowej, dzięki której poznasz moc możliwości Snowflake. Pamiętaj też o kontakcie z nami. Pomożemy Ci zidentyfikować obszary, w których ta i inne technologie znajdą zastosowanie oraz zwiększą efektywność Twojej pracy.

Wsparcie wdrożeniowe i rozwojowe Astrafox

 

Snowflake został stworzony z myślą o tym, byś mógł z łatwością poruszać się w uniwersum danych niezbędnych do działania Twojej organizacji. W uniwersum, ponieważ mamy tu na myśli nie tylko te rekordy, które generuje firma, ale również:

🔸 te, które są dla niej udostępnione przez inne organizacje (usecase),

🔸 te, które udostępnia Snowflake (zobacz),

🔸 oraz te, które Ty możesz monetyzować, udostępniając je innym firmom (data marketplace).

W Astrafox nieprzerwanie rozwijamy zespół doświadczonych, certyfikowanych konsultantów, którzy pomogą Ci wdrożyć, zoptymalizować i w pełni wykorzystać Snowflake. Szkolimy administratorów i użytkowników, budując świadomość potencjału narzędzia oraz kulturę danych u naszych klientów. Nasze wsparcie obejmuje pracę we wszystkich workloadach Snowflake, czyli: Data Engineering, Data Lake, Data Warehouse, Data Science, Data Applications i Data Exchange.

 

Data Engineering

Wychodząc naprzeciw problemowi powtarzalnej, manualnej pracy poprzedzającej właściwą analizę, Snowflake stworzył “Data Pipelines”, czyli metody pozwalające na organizację i automatyzację wieloetapowych procesów pozyskiwania i przetwarzania danych. Data Pipelines mają kluczowe znaczenie, ponieważ pozwalają wyeliminować większość czynności wymagających manualnego powtarzania tych samych czynności i umożliwiają płynny, zautomatyzowany przepływ danych pomiędzy wszystkimi etapami pracy. Są niezbędne dla analityki w czasie rzeczywistym, aktywnie wspierając  szybsze podejmowanie decyzji opartych na danych. Data Pipelines będą dla Ciebie szczególnie ważne, jeśli Twoja organizacja:

🔸 Polega na analizie danych w czasie rzeczywistym;
🔸 Przechowuje dane w chmurze;
🔸 Korzysta z danych z wielu źródeł.

 

Data Lake

Opis

Data Warehouse

Opis

Data Science

Opis

Data Applications

Opis

Data Exchange

Opis

Snowflake, Big Data i Twoje codzienne potrzeby

 

Big Data kojarzy się zwykle z dużą ilością danych, mierzoną w terabajtach lub petabajtach. W Astrafox, hołdujemy bardziej indywidualnemu podejściu, w myśl którego o Big Data będziemy mówili również wtedy, kiedy firma operuje na mniejszych zestawach danych, ale brakuje jej wiedzy lub technologii, żeby je sprawnie przetwarzać i analizować. Powyższe problemy często wynikają z tego, że skalowanie tradycyjnych baz danych opartych na lokanych serwerach wymaga ciągłego rozwoju i bieżącej obsługi tak, żeby sprzęt nadążał za rosnącymi potrzebami w obszarach:

🔸 przyrostu danych,

🔸 przetwarzania danych,

🔸 ilości użytkowników i usług korzytających z zasobów.

Snowflake rozwiązuje te i inne problemy oferując:

🔸 nieograniczoną przestrzeń na Twoje dane,

🔸 elastyczne, automatyczne skalowanie mocy obliczeniowej,

🔸 nieograniczoną ilość użytkowników, bez wpływu na wydajność.

Snowflake w Twoim środowisku analitycznym i raportowym

 

Jeśli w Twojej firmie nie ma jeszcze ustrukturyzowanego środowiska analitycznego, Snowflake będzie idealnym narzędziem, które powoli Ci zbudować centralne repozytorium danych. Zapomnisz o całej masie niekompatybilnych źródeł (od arkuszy kalkulacyjnych po rozmaite systemy CRM, ERP itd.) i zrobisz naturalny, kolejny krok w kierunku budowy środowiska Business Intelligence. Jeśli takie środowisko już istnieje, Snowflake również idealnie się w nim odnajdzie integrując się z platformami BI, takimi jak np. Tableau, Power BI czy Qlik, serwując dane do raportów i aplikacji w niespotykanie szybki sposób.

Co wyróżnia Snowflake Data Cloud?

Jedno, centralne źródło danych w firmie

 • Obsługuje zarówno ustrukturyzowane, jak i częściowo ustrukturyzowane dane pochodzące z różnych źródeł bez konieczność ich ujednolicania czy przekształcania
 • Bezpieczne udostępnianie danych użytkownikom w czasie rzeczywistym
 • Gwarancja ciągłego dostępu do danych
 • Nieograniczona liczba zapytań i użytkowników
 • Doskonała integracja z narzędziami ETL i wizualizacyjnymi
0

Automatyczne skalowanie przestrzeni i prędkości

 • Oddzielna przestrzeń do przechowywania i obliczeń
 • Elastyczne zarządzanie zasobami – możliwość skalowania zarówno w górę jak i w dół w czasie rzeczywistym podczas pracy z danymi
 • Obsługa sezonowych „pików” raportowych i automatyczne dopasowanie przestrzeni raportowych do potrzeb biznesowych

Brak hardware = łatwiejsza i tańsza praca z danymi

 • Hurtownia danych w 100% w chmurze – eliminuje koszty zarządzania i utrzymania, które występują w tradycyjnych modelach
 • Płatność tylko za faktyczny czas i ilość przetwarzanych danych z możliwością rozliczenia się z dokładnością co do sekundy
 • Automatyczna optymalizacja infrastruktury oraz gwarancja bezpieczeństwa pozwala skupić się na faktycznym korzystaniu z danych, a nie na zarządzaniu nimi