Raportowanie awarii maszyn

Raportowanie awarii maszyn

Minimalizuj możliwość wystąpienia awarii dzięki skutecznym raportom

Zbieranie informacji o awariach maszyn i analiza danych które generują, to bardzo ważny krok w kierunku dalszego rozwoju Twojej firmy. Odpowiednie wykorzystanie takich zasobów pozwoli Ci stworzyć raporty, mogące posłużyć m. in. do: 

Lepszego planowania produkcji.

Ograniczenia ilości postojów nieplanowanych.

Wykrycia cykliczności awarii poszczególnych maszyn.

Analizy czasów postojów z poszczególnych powodów.

Śledzenia braku jako zwiastunu nadchodzącej awarii.

Zbieranie informacji o awariach maszyn i analiza danych które generują, to bardzo ważny krok w kierunku dalszego rozwoju Twojej firmy. Odpowiednie wykorzystanie takich zasobów pozwoli Ci stworzyć raporty, mogące posłużyć m. in. do: 

Lepszego planowania produkcji.

Ograniczenia ilości postojów nieplanowanych.

Wykrycia cykliczności awarii poszczególnych maszyn.

Analizy czasów postojów z poszczególnych powodów.

Śledzenia braku jako zwiastunu nadchodzącej awarii.

Te i inne wiadomości dotyczące cyklu produkcji pomożemy Ci zdobyć bazując na informacjach, które generuje Twój park maszyn. Zaproponujemy odpowiednie metody pozyskiwania, modelowania, przechowywania i raportowania danych, tak, żeby osoba odpowiedzialna za cały proces produkcji lub jego część dysponowała narzędziami, które pomogą jej podejmować świadome decyzje. 

Korzystasz z wdrożonego systemu raportowania Business Intelligence?
Nie potrafisz znaleźć potrzebnej funkcjonalności? Wydaje Ci się, że Twojej wersji czegoś brakuje?

 

ZAMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ, A MY WSKAŻEMY OBSZARY W KTÓRYCH MOŻEMY CIĘ WSPOMÓC.

Awarie maszyn a środowisko analityczne Business Intelligence 

Dla przedsiębiorstw produkcyjnych awarie maszyn są jednym z najbardziej problematycznych aspektów prowadzenia działalności. Bardzo często park maszynowy funkcjonuje w trybie 24/7, ponieważ ewentualne koszty rozruchu maszyn są zbyt wysokie, aby zatrzymywać produkcję. 

Dla sprawnie pracującej linii produkcyjnej, awaria nawet jednej maszyny, może całkowicie sparaliżować i zatrzymać proces produkcji. Ewentualne przestoje z tym związane są przyczyną olbrzymich kosztów – straty mogą sięgać dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych w zależności od wolumenu produkcji. Relatywnie niewielka część tych kosztów, może stanowić inwestycję w rozwój środowiska Business Intelligence, które zapewni pełną kontrolę kondycji parku maszyn i znajdzie zastosowanie w każdej innej dziedzinie działalności firmy. 

 

Analiza cykli awaryjności maszyn 

Dla uniknięcia powyższych kosztów, istotne są regularnie wykonywane przeglądy parku maszynowego. Niestety często zwykłe czynności serwisowe są niewystarczające. 

Ze względu na powyższe kwestie, w analizie danych bardzo istotne są wskaźniki badające np. jakość produkcji i pozwalające wykrywać zwiększoną brakowość, która może być zwiastunem nadchodzącej awarii. 

Podejściem uzupełniającym do badania brakowości jest analiza cykli awaryjności maszyn. Najprostszą formą tego rodzaju monitorowania jest sprawdzanie historii produkcji dla danej maszyny i weryfikacja, czy awarie zdarzają się w określonym cyklu czasowym. Wiedząc, z jaką częstotliwością występowały, można zaplanować wykonanie prac serwisowych w optymalnym czasie. 

W praktyce, szczegółowość monitoringu maszyn jest znacznie bardziej skomplikowana. Niemal każda, posiada własny zestaw czujników monitorujących jej pracę. Konkretne zmiany parametrów zestawów czujników, mogą zapowiadać zbliżającą się awarię. Tutaj, podobnie jak w wielu innych aspektach prowadzenia przedsiębiorstwa, odpowiednio dobrana wizualizacja danych wraz ze zdefiniowanymi wzorcami awarii pozwoli zapobiegać kosztownym przestojom i funkcjonować firmom produkcyjnym znacznie wydajniej. 

Raportowanie awarii maszyn – wsparcie Astrafox 

Analityka i wizualizacja danych związanych z pracą każdego parku maszyn, stanowi wyzwanie nie tylko na poziomie technicznego zebrania danych i przygotowania raportów. Niezwykle istotna jest również ich interpretacja i określenie czułości wskaźników – wszak w zależności od specyfiki danej miary, odchylenie o 0,01 może nie być istotne lub stanowić problem na miarę tego, że produkty nie przejdą kontroli jakości.  

Dlatego tworząc raporty w tym obszarze, warto zdać się na pomoc doświadczonych konsultantów, którzy pomogą Ci odpowiednio wykorzystać stworzone wcześniej materiały oraz przełożyć Twoje obserwacje na właściwe decyzje biznesowe.  

Zamów DARMOWĄ konsultację,

podczas której przeprowadzimy krótką analizę potrzeb i przedstawimy możliwe rozwiązania.

Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza zamówienia bezpłatnych konsultacji jest Astrafox sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu dobrania odpowiedniego konsultanta, umówienia oraz przeprowadzenia konsultacji. Masz prawo dostępu do swoich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia, usunięcia, wniesienia sprzeciwu oraz skargi do organu nadzorczego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.